مانور جنگنده های آمریکا بر فراز اوکراین

15 مهر 97 – ان آی تی وی نیوز

سفارت آمریکا در کی‌یف اعلام کرد که جنگنده‌های اف-15و هواپیماهای حمل و نقل سی-130نیروی هوایی آمریکا برای شرکت در مانورهایی تحت عنوان «آسمان پاک-2018» در خاک اوکراین مستقر شده‌اند.

روز جمعه وزارت دفاع اوکراین اعلام کرده بود که از تاریخ  8 الی 19اکتبر ( 16-27مهرماه) در مناطقی از این کشور تمرینات نظامی چندملیتی «آسمان پاک-2018» برگزار خواهد شد. هدف از انجام این مانورها، تقویت صلح و امنیت منطقه اعلام شده است.

وزارت دفاع اوکراین همچنین امروز اعلام کرد که نیروهای نظامی این کشور در مانورهای نظامی راهبردی ناتو تحت عنوان «Trident Juncture 2018» مشارکت خواهند داشت. بر اساس این اطلاعات، گروهی از افسران ارتش اوکراین در ستاد عملیات متحد فرماندهی ناتو که ستاد فرماندهی مانورهای فوق در نظر گرفته شده، مستقر خواهند بود.

لازم به یادآوری است که بخش فعال مانورهای بزرگ «Trident Juncture 2018» ناتو با مشارکت 45هزار نیروی نظامی کشورهای عضو از تاریخ 25اکتبر الی 7نوامبر (سوم الی 16آبان ماه) در نواحی شمالی خاک نروژ برگزار خواهد شد. بر اساس سناریوی تنظیم شده برای این تمرینات نظامی، نیروهای ائتلاف چندملیتی ناتو عملیات نظامی گسترده‌ای برای آزادسازی مناطق شمالی نروژ از اشغال توسط کشور فرضی تحت عنوان “مورینوس” انجام خواهد شد./iuvmpress

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *