واشنگتن‌پست جزئیات تازه ای از پرونده روزنامه‌نگار سعودی را فاش کرد

16 مهر 97 – ان آی تی وی نیوز

موضوع ناپدید شدن روزنامه‌نگار منتقد سعودی همچنان افکار عمومی جهان را به خود مشغول کرده است به ویژه اینکه وی نویسنده روزنامه واشنگتن‌پست بوده است که در دو نسخه چاپی و الکترونیک خود به جای سر مقاله، یک ستون خالی را با عنوان «صدای مفقود» درج کرده است.

«عزام التمیمی» دوست خاشقجی گفت: «او بیشتر بر فعالیت­‌های آینده خود متمرکز بود، در صدد آماده‌سازی کتاب سوم خود و نیز برگزاری مراسم جشن ازدواجش بود».

وی در ادامه افزود: «خاشقجی به من گفته بود که صبح روز سه‌شنبه باید در کنسولگری حاضر شده و طلاق خود را ثبت کند تا امکان ازدواج مجدد پیدا کند».

التمیمی تأکید کرد که خاشقجی به او گفته بود جای نگرانی نیست، او بسیار خوش‌بین بود چرا که در حضور قبلی خود در کنسولگری با او رفتار بسیار خوبی شده بوده و به گرمی مورد استقبال قرار گرفته بود.

دوست خاشقجی گفت که کنسولگری به او قول داده بود اسناد مورد نیازش را آماده کند. خاشقجی کارکنان کنسولگری را صرفا افراد عادی توصیف کرده بود و از این رو نگران مشکلی نبود.

به گزارش روزنامه واشنگتن پست،‌ خاشقجی اوایل ماه سپتامبر گذشته برای انجام مقدمات ثبت ازدواج مجدد خود وارد استانبول شد. او پس از انجام کارهای مقدماتی عازم لندن شد تا به عنوان سخنران در کنفرانس «اسلو» با محوریت جنگ اسرائیل- فلسطین  شرکت کند.

در همین راستا این روزنامه مقاله‌­ای از «دیوید اگناتیوس» منتشر کرده است که نوشته بود: «سرنوشت جمال تا کنون ناشناخته است اما دوستان او می‌­ترسند که به قتل رسیده باشد».

وی افزوده است: «من خاشقجی را ۱۵ سال است که می­‌شناسم، او یک روزنامه‌نگار شجاع بود و هرگز آرام نمی­‌گرفت».

دوست خاشقجی در ادامه تأکید کرد: «او کاملا مشتاق اصلاح در جهان اسلام و عرب بود، او فرزند یک مهاجر فلسطینی و بزرگ شده شهر مدینه منوره بود. از این رو اخبار ناپدید شدن او لطمه فراوانی به ما زده است».  / ایلنا

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *