کوربین: باید در مدارس درباره تاریخ برده‌داری و استعمارگری بریتانیا آموزش داده شود

19 مهر 97 – ان آی تی وی نیوز

«جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر انگلیس پیشنهاد داده است در مدارس انگلیسی درباره «بی‌عدالتی‌های عمیقِ امپراطوری بریتانیا» تدریس شود.

به نوشته روزنامه «تلگراف»، کوربین که رهبر حزب اپوزیسیون انگلستان است، گفته است مدارس این کشور باید به کودکان درباره استعمار، برده‌داری و میراث امپراطوری بریتانیا آموزش دهند.

وی همچنین خواستار بهبود آموزش درباره تاریخ بریتانیایی‌های سیاه‌پوست شده است. کوربین گفته است باید به نسل آینده درباره برده‌داری و تلاش‌ها برای اعلامیه آزادی سیاهان تعلیم داد.

کوربین در سفر به شهر «بریستول» برای بزرگداشت «ماه تاریخ سیاهان» خواهد گفت این مسئله حیاتی است که نسل آینده درباره نقش سیاهان بریستول در تاریخ کشور و تلاش‌هایشان برای برابری نژادی اطلاعات داشته باشد.

وی همچنین خواهد گفت: «”ماه تاریخ سیاهان” فرصتی حیاتی است تا سهم زیاد سیاهان بریتانیایی در این کشور را جشن بگیریم، تا بازتاب آن را بر تاریخ مشترکمان داشته باشیم و این اطمینان را بدهیم که چنین بی‌عدالتی‌های عمیقی هرگز دوباره اتفاق نخواهند افتاد».

وی در این سخنرانی به رسوایی «ویندراش» اشاره خواهد کرد و تاکید می‌کند که مراسم ماه تاریخ سیاهان اهمیت به سزایی دارد.

اردیبهشت گذشته، وزارت کشور انگلیس هزاران کارت ورودی متعلق به اعضای گروهی موسوم به «نسل ویندراش» را نابود کرد. این اقدام، اثبات حقوق شهروندی اعضای فاقد ویزای نسل ویندراش را سخت‌تر می‌کند. این افراد کسانی هستند که از کشورهای کارائیب در دهه‌های ۵۰ و ۶۰ میلادی به همراه والدین خود همزمان با اولین موج مهاجرت‌ها از کشورهای مشترک‌المنافع به انگلیس آمده بودند.

در همان زمان جرمی کوربین ضمن انتقاد از این اقدام دولت محافظه‌کار انگلیس، گفته بود که دولت انگلیس بی‌کفایت و بی‌رحم است و این برخورد وزارت کشور را شرم‌آور نامیده بود./iuvmpress

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *