مایکل فلین، مشاور سابق امنیت ملی آمریکا اتهام ترغیب به ربودن فتح الله گولن را تکذیب کرد

23 مهر 97 - ان آی تی وی نیوز

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، ادعا می کند فتح الله گلن پشت کودتای 2016 است.

مایکل فلین مشاور امنیت ملی سابق ایالات متحده اتهامات وارده مبنی بر گرفتن رشوه جهت ربودن فتح الله گولن را رد کرد. به گزارش وال استریت ژورنال و NBC، به آقای فلینن مبلغ 15 میلیون دلار (£ 11.5 میلیون) رشوه برای ارائه فتح الله گلن توسط آنکارا پیشنهاد شده بود. جایی که دولت ترکیه بارها و بارها خواستار استرداد وی برای محاکمه فتح الله گولن شده است.

آنها ادعا می کنند که آقای فلین و پسرش با نمایندگان دولت ترکیه در جلسه ای که در دسامبر گذشته در نیویورک برگزار شد، این طرح را دقیق مورد بحث و بررسی قرار دادند.

بر اساس گزارش ها، آقای گولن قرار بوده است از خانه فیلادلفیا خود ربوده شده و توسط جت خصوصی به جزیره ای به نام  Imrali منتقل شود، جایی که عبدالله اوجالان، رهبر حزب کارگران کردستان، بیش از 20 سال است که به طور انفرادی نگه داشته شده است. این جزیره به عنوان یک زندان استفاده می شود.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه ادعا می کند که آقای گولن پشت کودتا در ماه ژوئیه 2016 بوده است.

آقای اردوغان شورش نظامی کوتاه را "هدیه ای از سوی خدا" توصیف کرد و واکنش های پس از آن به شدت دموکراسی ترکیه را تضعیف و پس از آن صدها هزار کارگر بخش دولتی را اخراج و روزنامه نگاران و مجریان اپوزیسیون زندانی شدند.

روابط واشنگتن و ترکیه به دلیل حمایت واشنگتن از کردها در سوریه پرتنش شده و دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تحریم های شدیدی را به علت زندانی شدن اندرو برانسون کشیش آمریکایی بر ترکیه تحمیل کرده است که در نهایت این کشیش که به سه سال زندان محکوم شده بود با فشار آمریکا آزاد شد.

امروز مایکل فلین تمامی اتهامات را شایعاتی نامید که به آنها پاسخی نمی دهد.

 

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *