حذف ویدئو سعید سلطانپور توسط بابک بنی جمالی- بنیاد خیریه کورش در کانادا یا لابی تجزبه طلب و مجاهد؟

26مهر 97 - سارا زهیری- ان آی تی وی نیوز

هفته گذشته سعید سلطانپور، روزنامه نگار مستقل مقیم کانادا طی یک ویدئو گزارشی از " ارتباط بنیاد خیریه! کورش با مجاهدین و حامیان جنگ و تحریم و لابی صهیونیست ها" در تورنتو- کانادا منتشر کرد.

در این گزارش که روبروی ساختمان خیریه کورش تصویر برداری شده بود سعید سلطانپور گفت: من فکر می کنم  و باور می کنم که یک روزنامه نگار باید آنچه را در زیر پوست شهر در جریان دارد به اطلاع مردم برساند و سپس این مردم هستند که باید تصمیم بگیرند تا مورد سواستفاده قرار نگیرند.

سعید سلطانپور در این گزارش در مورد باندها و بازیهایشان زیر پوست حزب و بنیادهای خیریه و موسسات فرهنگی و کالج هایی که از ایران دانشجو می پذیرند پرده برداشت.

سخنان سعید سلطانپور درباره بنیاد خیریه کورش: اینجا مدرسه ای بوده است که بعلت استفاده از مواد سرطانزا در ساختار این مدرسه از دور خارج شده است. فساد مالی در شهرداری های کانادا به اندازه ایران نیست اما ایادی ها و بازیهای خودش را دارد که می توان به همین ساختمان اشاره کرد. در سال 2015 آقای محمد اسلامی بنیانگذار بنیاد خیریه کورش از طریق ارتباطاتش با رضا مریدی به اسم جامعه ایرانی بر این مکان دست گذاشته و پس از سالی به صورت تقریبا مجانی در اختیار می گیرند و در اکتبر 2017 بازگشایی می کنند.

سعید سلطانپور می گوید: من به نماینده وقت مجلس ، آقای اسکارپیتی گفتم اگر اینجا به اسم جامعه ایرانی بنیانگذاری شده لطفا اسناد آنرا منتشر کنید، که البته آنها اینکار را نکردند. مجددا در فوریه آنسال تقاضای شفاف سازی کردم و خواستار ارتباط رضا مریدی و آقای اسکارپیتی و آقای فریدون درویش و آقای محمد اسلامی شدم که چرا اینها برخلاف روند اداری و سیاسی حاکم بر کانادا جلسه داشته اند؟

به آنها گفتم ما روزنامه نگار هستیم و طبق قوانین حاکم بر کانادا خواستار انتشار و شفاف سازی هستیم. و اگر زمین برای مردم و این ساختمان برای جامعه ایرانی در جهت خیریه و فرهنگ است پس باید با افتخار اسناد منتشر شود.

برای آقای رضا مریدی در این مکان مهمانی گرفته شد با ورودیه 500 دلار! به این معنی است که می تواند این مکان محلی برای اجتماع ثروتمندان و زد و باندهای آنها باشد!

آقای سلطانپور در انتهای این گزارش باز هم خواستار انتشار اسناد می شود و از آقای اسکارپیتی و رضا مریدی و آقای اسلامی تقاضای شفاف سازی می کند و آنچه صورت می گیرد این است: حذف ویدئو از یوتیوب !!! و سانسور و مبارزه با آزادی بیان!!!

این در حالیست که آقایان نامبرده همواره یکی از دلایلی که برای جنگ و تحریم علیه ایران می آورند این است: مبارزه با سانسور و به وجود آوردن حق آزادی بیان و مبارزه با حذف تفکر و صدای مخالف!!!

سخنی با آقای بابک بنی جمالی (طرفدار دو آتشه آزادی بیان و فردی نالان از محرومیت ایرانیان از آزادی بیان) - آقای بنی جمالی به بهانه "کپی رایت" از آقای سلطانپور شکایت و در نهایت ویدئو را حذف کرده است.

ظاهرا جناب بنی جمالی سواد اکابر هم ندارد چرا که معنی "کپی رایت" در دنیای امروز در حد کودکان دبستانی ست. آقای بابک بنی جمالی انگار از صاحب اثر و خالق اثر شکایت کرده است که چرا اثرش را کپی کرده است! مثل این که پیکاسو برود و از خودش برای خلق آثارش شکایت کند که : آهااااای... پیکاسو اثر پیکاسو را کشیده است !

درخواست عمومی از آقای بنی جمالی- ما ، تعدادی از روزنامه نگاران مستقل، خواهش می کنیم لطفا شکایت خود را با گرفتن وکیل و بصورت قانونی پیگیری نمایید و منتظر هستیم "آقای سعید سلطانپور" را بعلت جعل و کپی در دادگاه ببینیم.

 

 

 

 

 

 


اخبار مرتبط

 • اینبار نقد کتاب “جاناتان مرغ دریایی” برای توسعه فرهنگ کتابخوانی؛ و اما آشفتگی های پابرجا در نظام آموزشی
 • جهت ثبت در تاریخ- متقاضیان و حامیان تحریم پاسخ دهند؛پمپئو: اگر ایران میخواهد مردمش از گرسنگی نمیرد به آمریکا گوش کند
 • بندر چابهار از تحریم ها معاف شد
 • نامه سرگشاده 50 تن از جداشدگان مجاهدین به کمیساریا عالی آلبانی و اما کمیساریا در خدمت مجاهدین!
 • حساب سازي براي حراج پرسودترين پالايشگاه
 • خبرنگاران تنها به دلیل انجام رسالت خود، مورد تحقیر و توهین قرار می‌گیرند
 • سعید سلطانپور: بنیاد کورش به سواستفاده از نام “جامعه ایرانی” جهت کسب منفعت پایان دهد!
 • حکم شلاق و زندان برای کارگران معترض هپکو!
 • پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *