گزارشی تازه از سرمایه گذاری های خانواده محمود رضا خاوری در کانادا

28 مهر 97 – ان آی تی وی نیوز

ایرانیان همه با محمود رضا خاوری آشنا هستند. او بانکدار سابق ایران بود که پس از اینکه تقریبا 2.6 میلیارد دلار کل مالی در سال 2011 به فضا پرتاب شد، به کانادا فرار کرد. او به صورت غیرمستقیم به بیش از میلیاردها رشوه محاکمه شد. در دسامبر 2017، خاوری به دلیل انزوای نظام اقتصادی کشور و دریافت رشوه به 30 سال زندان محکوم شد. دادگاه همچنین او را محکوم به پرداخت جریمه ایی معادل مبلغ رشوه ای که دریافت کرده بود نمود.

زمانی که محمود رضا خاوری در سال 2011 به کانادا فرار کرد، در برابر خانه وی در برادلی تورنتو هزاران نفر از ایرانیان کانادایی طی هزاران امضاء از دولت محافظه کار کانادا درخواست استرداد خاوری به ایران را برای محاکمه نمودند.

در حالیکه محمود رضا خاوری در لیست قرمز اینترپل قرار گرفت تا کنون هیچ تلاشی برای تحویل وی به ایران صورت نگرفته است.

در سال 2016، رسانه های مختلف گزارش دادند که اختلاف مالی میان خانواده خاوری و سام میزراهی بر مشارکت آنها در پروژه های املاک و مستغلات در تورنتو گزارش شده است.

با این حال، یک وب سایت جدید تحت نام فرزند محمود رضا خاوری مجموعه های گسترده ای از سرمایه گذاری های خاورری را نشان می دهد.

یکی از شرکت های پسر خاوری که  ادعا می کند مالک آن است Peer to Peer Hospitality Group نامیده می شود. دامنه این شرکت در سال 2017 ثبت شده است. بر اساس اطلاعات منتشر شده در وب سایت خود آنها در حال حاضر دارای 4 رستوران در تورنتو هستند و به زودی در خیابان کینگ خیابان غرب باز می شوند.

نام رستورانها عبارت است از: Cava , Chabrol , Atlas , Tanto  و در چند ماه آینده بر اساس اطلاعات موجود در وب سایت گروه Peer to Peer Hospitality Group، بازگشایی خواهند شد.

این که آیا محمود رضا خاوری خودش نقش یا مشارکت در این فعالیت ها را دارد یا خیر، روشن نیست.

در وب سایت آنها آمده است رستوران دیگری به نام Lapin در چند ماه آینده باز خواهد شد.

 

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *