سی بی سی: کانادا ورود کلاه سفیدها به این کشور را پذیرفته است!

7 آبان 97 – ان آی تی وی نیوز

بنابر گزارش روز یکشنبه سی بی سی نیوز، کانادا 117 تن از اعضای کلاه‌سفیدهابه همراه خانواده‌هایشان را که در ابتدای جولای با کمک رژیم صهیونیستی از سوریه خارج شدند، پذیرش کرده است.

به نقل از اسپوتنیک اواخر ماه جولای بیش از 400 نفر از کلاه‌سفیدها و خانواده‌هایشان به درخواست کانادا، کشورهای اروپایی و آمریکا از سوریه خارج شدند.

بنابر گزارش سی بی سی نیوز، کلاه‌سفیدها در چهار استان از جمله بریتیش کلمبیا، ساسکاچوان، انتاریو و نوا اسکوشیا اسکان داده خواهند شد. جامعه بین‌المللی انتظار خروج هزار و 200 تن از اعضای کلاه سفیدها به همراه خانواده‌هایشان از سوریه را داشت، اما در نهایت تنها 422 تن از اعضای کلاه سفیدها به همراه خانواده‌های خود تا اواخر جولای از سوریه خارج شدند.

سی بی سی نیوز به نقل از اعضای خارج شده کلاه سفیدها از سوریه گزارش داد صدها تن از کلاه سفیدها هنوز در سوریه حضور دارند. وزارت خارجه کانادا پیشتر اعلام کرد اتاوا درگیر جابجایی گروهی از اعضای کلاه سفیدها بوده که سوریه را ترک کردند و تاکید کرد غربالگری امنیتی، پیش از پرواز آنها به کانادا به عنوان پناهنده، صورت گرفته است.

بنابر گفته بشار اسد، رئیس جمهور سوریه، کلاه سفیدها وابسته به سازمان تروریستی القاعده هستند. نماینده دائم روسیه در شورای اروپا نیز پیشتر اعلام کرد خارج کردن کلاه سفیدها از سوریه ثابت می‌کند که این گروه عملیاتی را سازماندهی می‌کرد تا اقدامات تحریک‌آمیز خود را پوشش دهد.  دمشق و مسکو، کلاه سفیدها را از عوامل کمک به انجام حمله شیمیایی به غوطه شرقی در ماه آوریل می‌دانند. این حمله موجب شد آمریکا، انگلیس و فرانسه یک هفته بعد بیش از 100 موشک را به اهدافی در خاک سوریه شلیک کنند.

در اواخر سپتامبر، سرگئی ورشینین، معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرد معارضان سوری و کلاه سفیدها به اقدامات خود برای تدارک حملات شیمیایی در سوریه برای بی اعتبار کردن نیروهای دولتی این کشور ادامه می‌دهند.  شبکه تلویزیونی المیادین، روز پنج شنبه به نقل از یک منبع در «جسر الشغور» اعلام کرد افراد مسلح و کلاه سفیدها مواد سمی را از جسر الشغور به «خربه عامود» در ادلب سوریه منتقل کردند.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *