جبهه النصره و کلاه سفیدها تسلیحات شیمیایی به ادلب انتقال می دهند

7 آبان 97 – ان آی تی وی نیوز

معاون نماینده فدراسیون روسیه در سازمان ملل متحد: ستیزه جویان جبهه النصره و کلاه سفیدها تسلیحات شیمیایی به ادلب انتقال می دهند.

 در این رابطه ولادیمیر سافرانکوف در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد گفت: ستیزه جویان سازمان تروریستی “جبهه النصره”* و “کلاه سفیدها” مواد سمی در ادلب سوریه جابجا می کنند. وظیفه نابودی تروریست ها در سوریه از دستور کار خارج نشده است.

او افرود: شریک ترکیه ما همه چیز را در حد توان خود برای برداشتن گروه های مسلح و سلاح های سنگینشان از این منطقه انجام می دهد.

او همچنین در این رابطه خاطرنشان کرد که وظیفه حذف تروریست ها در سوریه حذف نشده است و توافقنامه در مورد ادلب با موفقیت انجام می شود.

چند روز پیش نیروهای «کلاه سفیدها» چندین محموله مواد سمی را از شهر «جسر الشغور» به روستای «خربة العامود» ادلب منتقل کردند.

به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، تروریست ها به کمک نیروهای سازمان «کلاه سفیدها» چندین محموله مواد سمی را از شهر «جسر الشغور» به روستای «خربة العامود» ادلب انتقال داده اند. این منبع در مورد نوع مواد، مسیر و هدف انتقال آن به روستای خربة العامود جزئیاتی را منتشر ننموده است.

سرگئی ویرشینین، معاون وزارت امور خارجه در اواخر ماه سپتامبر گفته بود که تروریست با همکاری نیروهای سازمان «کلاه سفیدها» در شهر ادلب، سوریه برای صحنه سازی حمله شیمیایی و متهم نمودن نیروهای دولتی سوریه به استفاده از این مواد علیه مردم غیر نظامی، فعالیت می کنند.
کلاه سفید ها، در سوریه فعالیت دارد و بارها به جنگ اطلاعاتی علیه دمشق متهم شده است. سازمان «کلاه سفیدها» هدف خود را دفاع از غیر نظامیان اعلام کرده و ادعا می کند که از لحاظ سیاسی بی طرف بوده و در عملیات مسلحانه شرکت ندارد. /اسپوتنیک

 

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *