نامه سرگشاده 50 تن از جداشدگان مجاهدین به کمیساریا عالی آلبانی و اما کمیساریا در خدمت مجاهدین!

14 آبان 97 -سارا زهیری- ان آی تی وی نیوز

در اکتبر 2017 با پی گیری های فراوان فعالان مدنی-سیاسی و فعالان حقوق بشر و روزنامه نگاران و برخی شدگان از فرقه رجوی مجموعه تهدیدات و کارشکنی هایی که توسط فرقه مجاهدین در حق جداشدگان میشد به گوش مراجع قضایی آلبانی و کمیساریای عالی این کشور رسید. تا آنجا که حتی ژنو، دفتر اصلی کمیساریای عالی پناهندگان نیز وارد قضیه شد.

از اصلی ترین دغدغه های جداشدگان علاوه بر تهدیدات جانی قطع شدن حقوق ماهیانه پناهندگی آنان بود که با رایزنی های فرقه رجوی با کمیساریا عالی پناهندگان صورت گرفته بود.

آن زمان همه امید داشتند که با ورود کمیساریای عالی پناهندگان در ژنو و مجموع مدارک و شکایات قضایی و پیگیری های فراوان صورت گرفته مشکلات جداشدگان از این فرقه حل شود اما اینگونه نشد؛ تا آنجا که در آگوست 2018  ابلاغیه کمیساریا به پناهندگان جدا شده از فرقه رجوی مبنی بر قطع حقوق آنها خبرساز شد. آن هم به فاصله کوتاهی از ضرب و شتم پدر و مادر سمیه محمدی وسط خیابان توسط عناصر فرقه رجوی که برای دیدن دخترشان به آلبانی آمده بودند و نشان از باز گذاشتن دست عناصر فرقه رجوی در کشور آلبانی داشت.

در پی اعلام قطع کامل تمامی حقوق پناهندگانی که از فرقه رجوی جداشده بودند و قطعی شدن همکاری کمیساریای عالی پناهندگان با این فرقه چند روز پیش 50 نفر از جداشدگان این فرقه نامه ای سرگشاده به دفتر کمیساریای عالی پناهندگان نوشته و اقدامات فرقه رجوی را شرم آور خوانده و قطع حقوق پناهندگان را راهی برای از بین بردن پناهندگان خواندند. پناهندگانی که حتی محروم از کمترین امکانات پزشکی هستند.

امضا کنندگان در بخشی از نامه نوشته اند: ... افراد جداشده در اعتراض به اينكار كميساريا اقدام به نوشتن طومار وشكايت خود از اين كار كميسارياي عالي پناهندگان كه دفتر مركزي انها در ژنو با شخص رجوي دراقدام به اينكار ضد بشري كرده است كرده اند ولي متاسفانه هيچ گونه پاسخي براي خواسته هاي خود دريافت نكرده اند. در همين جا ازهمه انسانهاي ازاده وشريف وانجمنها ونيروهاي فعال حقوق بشري خواهان اين هستيم كه صداي ما شده وفرياد دادخواهي ما را به گوش جهانيان وشبكه هاي اجتماعي ومطبوعات برسانند، چرا كه در توافق با دولت الباني ما در اينجا زنداني هستيم وهمه راهها به روي ما بسته شده است وبخوبي اگاهيم كه اين كارها براي چيست وچرا شخص رجوي بدنبال سربه نيست كردن ما بهر قيمتي است ما نيز اعلام ميكنيم كه حاضر به فروش انسانيت وازادي خود در قبال توطئه هاي اين سازمان نيستيم ودرمقابل باج خواهي ومزدور سازي اين سازمان مي ايستيم وچيزي هم براي از دست دادن نداريم . جهان بدون عدالت نيست وهستند كساني كه فرياد داد خواهي ما باشند. با درود به تمامي ازادگان وانسانهاي شريف ،پيشاپيش از همه كارهايتان تشكر لازم را داريم.

 

این در حالیست که نماینده اعزامی کمیساریای ژنو به آلبانی اعلام کرده بود که حقوق پناهندگان پرداخت خواهد شد و این کمک طی دو مرحله ۶ ماهه، در طول سال ۲۰۱۸ صورت خواهدگرفت و علاوه بر آن در شش ماه اول سال دولت آلبانی امکان دیدار افراد با خانوادهشان را  که با سد محکمی به نام عناصر فرقه رجوی روبرو هستند میسر خواهد کرد و برای این افراد اجازه ی کار نیز صادر خواهد شد و با مجوز معتبر موقت، امکان مسافرت این افراد به کشورهای مجاور اروپایی فراهم خواهد شد.

قول هایی که با رایزنی ها و لابی های فرقه رجوی نه تنها هیچ کدام به سرانجام نرسیده است بلکه دست فرقه تا ضرب و شتم این افراد در ملا عام نیز باز گذاشته شده و از آغاز سال جاری میلادی بکلی از تمام حقوق پناهندگی نیز محروم خواهند شد که به معنای گرسنگی و بی خانمانی خواهد بود.

 

 


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *