دارندگان گذرنامه “اسرائیلی” به زودی می‌توانند به عربستان سفر کنند

18 آبان 97 - ان آی تی وی نیوز

سایت خبری "مزراح هتیخون" اسرائیل اعلام کرد که عربستان سعودی در راستای عادی سازی روابط با اسرائیل این امکان را به زودی برای صهیونیست‌ها فراهم خواهد کرد که با گذرنامه اسرائیلی به این کشور سفر کنند.

عربستان در آینده نزدیک به اسرائیلی ها اجازه خواهد داد که با گذرنامه "اسرائیلی" به این کشور سفر کنند.

این در حالی است که روزنامه اسرائیلی "هاآرتص" اخیرا از تصمیم عربستان برای ممانعت از ورود فلسطینی‌های دارای گذرنامه موقت به اراضی خود در جریان سفر حج خبر داده بود که این مساله باعث محروم شدن آنها از ادای این فریضه می‌شود.

این روزنامه خاطر نشان کرده بود که «به خاطر عدم وجود روابط دیپلماتیک میان عربستان و اسرائیل، حجاج فلسطینی از طریق گذرنامه موقت اردنی و با عبور از خاک این کشور فریضه حج را به جا می آوردند.»

به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، در ادامه این گزارش آمده است که در سایه تصمیم اخیر عربستان در زمینه محرومیت ورود به خاک این کشور با استفاده از گذرنامه موقت، بیش از یک میلیون فلسطینی مسلمان ساکن اراضی اشغالی سال ۱۹۴۸ نمی‌توانند فریضه را به جا بیاورند.

این روزنامه اسرائیلی در عین حال خاطر نشان کرده است که در سایه نزدیکی بیش از پیش عربستان و "اسرائیل"، دارندگان گذرنامه‌های اسرائیلی مستقیما وارد عربستان خواهند شد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *