جان کری خطاب به ترامپ: توهین به متحدان قدیم آمریکا را متوقف کن

23 آبان 97 – ان آی تی وی نیوز

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، پس از شرکت در مراسم یکصدمین سالگرد پایان جنگ جهانی اول در پاریس و بازگشت به آمریکا، روز سه‌شنبه ٢٢ آبان/ ١۳ نوامبر در یک سلسله توئیت، امانوئل ماکرون را شدیداً مورد انتقاد قرار داد. انتقادهای توئیتری امروز ترامپ علیه ماکرون،شامل توهین و تمسخر رئیس جمهور فرانسه در تمامی جهات می شود و ترامپ هیچ خط قرمز یا محدودیتی را در توهین به ماکرون رعایت نکرده است.

کاخ الیزه امروز تلاش کرد که توئیت‌های ترامپ را کم‌اهمیت جلوه دهد.

در یکی از توئیتت‌ها، دونالد ترامپ با کنایه به ماکرون که در فردای خروج آمریکا از پیمان اقلیمی پاریس گفت: «سیاره زمین را دوباره باید ساخت» نوشت: «فرانسه را دوباره باید ساخت»!

ترامپ در توئیت دیگری نوشت: «مشکل آنست که ماکرون از میزان محبوبیت پائین ٢۶ درصدی و نرخ بالای بیکاری در حدود ١٠ درصدی رنج می برد».

ترامپ در توئیت دیگری می نویسد: «من سعی می‌کنم موضوع را عوض کنم. در عمل، هیچ کشوری به اندازه فرانسه ناسیونالیست نیست؛ مردمی که به این موضوع افتخار می‌کنند و در این باره حق دارند».

در همین زمینه جان کری ، وزیر امور خارجه سابق آمریکا با انتشار مقاله به اظهارات توئیتری ترامپ واکنش نشان داد:

جان کری وزیر خارجه سابق آمریکا با انتشار  مقاله ای درباره تمسخر فرانسه از سوی ترامپ به علت شکست این کشور در جنگ جهانی نوشت: دونالد ترامپ عاشق کیم جونگ اون است، اما به قدیمی‌ترین متحد ما توهین می‌کند.

انتظار نداشته باشید وی، لافایت (سیاست‌مدار و ژنرال فرانسوی که فعالانه در هر دو انقلاب فرانسه و آمریکا شرکت داشت) را بشناسد، اما می داند انقلاب آمریکا تنها مقطعی نبود که فرانسه از ما حمایت کرد، بعد از ۱۱ سپتامبر، ۸۸ سرباز شجاع فرانسوی در افغانستان قربانی شدند. توئیت کردن را متوقف کنید! آمریکا به تعدادی دوست هم نیاز دارد.

0

اخبار مرتبط

 • آتلانتیک: تجربه دوران ترامپ می‌گوید تنش‌های ایران و آمریکا کاهش خواهند یافت
 • فرانس پرس؛ ناکامی‌های پی درپی ترامپ حاصل تندوری‌هایش در عرصه جهانی است
 • روسیه: آمریکا مهیای استفاده از تسلیحات هسته‌ای در اروپا است
 • چرا ناو «لینکلن» متوقف شد؟
 • وزیر نفت سعودی- نفتکش عازم آمریکا در آتش سوخت
 • چین بر ۶۰ میلیارد دلار از کالاهای آمریکایی تعرفه بست
 • تلویزیون اسرائیل؛ نتانیاهو با حمایت ترامپ حاکمیت اسرائیل بر کرانه باختری را اعمال خواهد کرد
 • سازمان سیا به اطرافیان خاشقچی هشدار داد
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *