رئیس جمهور فرانسه:اروپا جهان را در مسیر صلح هدایت کند

رئیس جمهور فرانسه خواستار تشکیل ارتش واحد اروپا شد

27 آبان 97 – ان آی تی وی نیوز

به نقل از بی‌بی‌سی، امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه که به آلمان سفر کرده است، امروز یکشنبه در نطقی در پارلمان این کشور خواستار اروپایی قوی‌تر و مستقل‌تر برای مقابله با آشوب‌های جهانی شد.

رئیس جمهوری فرانسه در این خصوص گفت: اروپا و به ویژه فرانسه و آلمان با همکاری هم وظیفه دارند مانع بروز هرج و مرج در جهان شده و نیز باید جهان را در مسیر صلح هدایت کنند.

به گفته ماکرون، بسیاری از قدرت‌ها با «حمله به دموکراسی‌ها و به جان هم انداختن کشورها» سعی دارند تا تلاش اروپا در این مسیر را خنثی کنند.

رئیس جمهوری فرانسه در ادامه این سخنان خواهان همبستگی بیشتر اروپا با هدف مقابله با چالش‌های آینده شد.

وی در ادامه تصریح کرد: اروپا نباید به بازیچه قدرت‌های بزرگ تبدیل شود، اروپا باید مسئولیت‌های بیشتری را برای امنیت و دفاع از خود بپذیرد. اروپا نباید نقشی فرعی در سیاست جهان داشته باشد.

این در حالیست که چند ی پیش ماکرون در گفتگویی با روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال از ضرورت تشکیل ارتش مستقل اروپا برای کاهش وابستگی این قاره به آمریکا گفته بود.

ماکرون در این باره گفت: ما نمی‌توانیم از اروپایی‌ها حفاظت کنیم مگر این‌که یک ارتش اروپایی واقعی داشته باشیم.

ترامپ نیز اظهارات رئیس جمهوری فرانسه دربارۀ ضرورت ایجاد ارتشی مستقل را توهین‌آمیز خوانده  و گفته بود که شاید بهتر باشد اروپایی‌ها نخست سهم مالی خودشان به ناتو را بپردازند. ‏

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *