مشکلات «جدی» پیش روی ارتش آمریکا در گزارش رسمی کنگره

27 آبان 97 – ان آی تی وی نیوز

ایالات متحده اکنون با پنج چالش مهم از جمله چین، روسیه، ایران، کره شمالی و تروریسم روبرو است. این در شرایطی است که ارتش آمریکا کمترین تعداد نظامی را از زمان پایان جنگ جهانی دوم تاکنون در اختیار دارد.

نتایج گزارش اخیر کمیسیون راهبرد دفاع ملی که به تازگی منتشر شده است، به جمع بندی های مهمی دست یافته است که تبعات سنگینی برای امنیت ملی آمریکا خواهد داشت. در گزارش 64 صفحه ای کمیسیون راهبرد دفاع ملی یک تصویر کلی از وضعیت دفاع ملی آمریکا ترسیم شده و شرایط فعلی در زمینه دفاع ملی “یک بحران بزرگ” توصیف شده است. تهیه کنندگان این گزارش خواستار رسیدگی فوری به شرایط فعلی در زمینه های مختلف دفاع ملی شده اند.

«کمیسیون راهبرد دفاع ملی» هیئتی است که با مجوز کنگره در حال بررسی راهبرد دفاع ملی آمریکا است.

بر اساس این گزارش، قانون دفاع ملی 2017 میلادی به این کمیسیون اجازه داده است تا راهبرد دفاع ملی ایالات متحده را مورد بازنگری قرار داده و توصیه های لازم را برای اصلاح و تکمیل راهبرد دفاع ملی مطرح نماید.

اعضای این کمیسیون همگی کارشناسان امنیت ملی هستند که نیمی از آنها توسط جمهوریخواهان و نیمی دیگر از سوی دموکرات ها انتخاب شده اند. به طور کلی اعضای این کمیسیون با راهبرد دفاع ملی که دولت آمریکا در ژانویه 2018 میلادی منتشر کرده، موافقت نموده اند.

این راهبرد تمرکز اصلی خود را بر اهمیت ائتلاف و اتحاد نظامی، افزایش آمادگی و دستیابی به اصلاحات ساختاری در پنتاگون قرار داده است. البته این کمیسیون به برخی کمبودها و نواقص در راهبرد دفاع ملی اشاره کرده است. اعضای این کمیسیون شک و تردید دارند که وزارت دفاع آمریکا طرح و برنامه ها و نیروی کافی را برای دستیابی به اهداف دفاعی اعلام شده در این راهبرد در اختیار داشته باشد.

این گزارش در ادامه افزود: ایالات متحده اکنون با 5 چالش مهم یعنی روسیه، چین، ایران، کره شمالی و تروریسم روبرو شده است. این در حالی است که ارتش آمریکا اکنون کمترین تعداد نیروی نظامی را از زمان پایان جنگ جهانی دوم در اختیار دارد. بی شک ایالات متحده اگر می خواهد به اهداف تعیین شده در این راهبرد دست یابد، نیاز به نیروی نظامی بیشتری دارد.

نیروی دریایی آمریکا اعلام کرده است که برای اجرای اهداف تعیین شده در راهبرد دفاع ملی نیاز به 355 فروند کشتی دارد ولی در شرایط کنونی تنها 286 فروند کشتی در اختیار نیروی دریایی آمریکا است. نیروی هوایی نیز اعلام کرده است که به 386 اسکادران نیاز دارد ولی در شرایط فعلی 312 اسکادران دارد. ارتش اعلام کرده است که به بیش از 500 هزار سرباز فعال نیاز دارد ولی اکنون 476 هزار سرباز فعال دارد.

این کمیسیون همچنین به ناکافی بودن منابع لازم برای دستیابی به اهداف مطرح شده در راهبرد دفاع ملی اشاره کرد و نوشت: بی شک منابع و ابزارهای در دسترس برای دستیابی به اهداف راهبرد کافی نیست. قانون موسوم به کنترل بودجه در سال 2011 میلادی عملا موجب حذف 539 میلیارد دلار از بودجه پنتاگون شده است و این مساله تاثیرات نامطلوبی بر آمادگی، مدرنیزه کردن و ابعاد ارتش آمریکا داشته است.

جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا تاکید کرده است که برای بازسازی ارتش هر سال باید بودجه نظامی آمریکا 3 تا 5 درصد افزایش یابد. این در شرایطی است که بودجه پنتاگون در سال مالی 2020 میلادی با کاهش 4.5 درصدی روبرو می شود.

این کمیسیون همچنین خواستار تقویت حضور نظامی آمریکا در اروپا و همین طور در منطقه آسیا اقیانوسیه شده است. کارشناسان امنیت ملی نیز از این مساله کاملا حمایت می کنند و آن را برای افزایش قدرت بازدارندگی آمریکا در برابر تهدیدات نظامی الزامی ارزیابی کرده اند./iuvmpress

0

اخبار مرتبط

 • آتلانتیک: تجربه دوران ترامپ می‌گوید تنش‌های ایران و آمریکا کاهش خواهند یافت
 • فرانس پرس؛ ناکامی‌های پی درپی ترامپ حاصل تندوری‌هایش در عرصه جهانی است
 • روسیه: آمریکا مهیای استفاده از تسلیحات هسته‌ای در اروپا است
 • چرا ناو «لینکلن» متوقف شد؟
 • وزیر نفت سعودی- نفتکش عازم آمریکا در آتش سوخت
 • چین بر ۶۰ میلیارد دلار از کالاهای آمریکایی تعرفه بست
 • تلویزیون اسرائیل؛ نتانیاهو با حمایت ترامپ حاکمیت اسرائیل بر کرانه باختری را اعمال خواهد کرد
 • سازمان سیا به اطرافیان خاشقچی هشدار داد
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *