سفیر آمریکا در برلین: شرکت‌های اروپایی باید بین تجارت با ایران و آمریکا یکی را برگزینند

2  آذر 97 - ان آی تی وی نیوز

سفیر آمریکا در برلین بار دیگر شرکت‌های اروپایی و آلمانی را به خروج از مناسبات تجاری با ایران تشویق کرده و از آنها خواست بین تجارت با آمریکا و ایران یکی را انتخاب کنند.

اقتصاد آلمان به شدت درباره تاثیرات تحریم های آمریکا علیه ایران در زمینه های مالی و لجستیکی شاکی است.

“ریچارد گرنل”، سفیر آمریکا در برلین در مصاحبه ای با خبرگزاری آلمان از خروج تدریجی اقتصاد آلمان از تجارت با ایران استقبال و تاکید کرد که ما بسیار راضی هستیم که شرکت های آلمانی تصمیم گرفته اند تحریم های آمریکا را دنبال کنند.

وی شرکت های آامانی که هنوز در ایران فعال هستند را متهم به تامین مالی غیر مستقیم تروریسم کرد. گرنل مدعی شد که وقتی ما با ایران تجارت انجام می دهیم به این کشور مقدار زیادی پول می دهیم تا آن را برای فعالیت های تروریستی هزینه کند.

گرنل با اشاره به حمایت های ایران از سوریه ادعا کرد: این رویکرد ایران بی ثباتی های زیادی را در اروپا ایجاد می کند. در این راستا ما به عنوان شرکت اروپایی تنها وقتی می توانیم با ایران تجارت کنیم که مسائل خود را انکار کنیم.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در ماه می خروج خود از توافق هسته ای با ایران را اعلام کرده و تحریم ها علیه تهران را مرحله به مرحله به حالت اجرا درآورد. ایران به همراه آلمان، فرانسه، انگلیس و چین همچنان تلاش می کنند تا این توافق را نجات دهند.

اقتصاد آلمان در حال حاضر درباره تاثیرات واضح تحریم های آمریکا بر بخش های مالی و تدارکاتی در مناسبات تجاری با ایران شکایت دارد.

“اریک اشوایتزر”، رئیس اتاق صنایع و بازرگانی آلمان در این باره اظهار داشته است که با توجه به وضعیت کنونی، شرکت های آلمانی به صورت فزاینده ای از مناسبات تجاری با ایران خارج شده و مناسبات تجاری با ایران در معرض خطر توقف کامل قرار دارد.

به اعتقاد گرنل، شرکت های اروپایی باید بین تجارت با آمریکا و ایران یکی را انتخاب کنند.  به گفته وی آنچه که ما می شنویم این است که شرکت های آلمانی با شورو شوق بالا در بازارهای ایالات متحده کار می کنند.

سفیر آمریکا در آلمان همچنین اظهار داشت که انتظار دارد بازگشت اقتصاد آلمان از بازار ایران همچنان ادامه یابد. وی در این باره گفت: رهبران تجاری آلمان به اتفاق آراء به ما گفته اند که روابط تجاری خود با ایران را متوقف کرده و در برابر تحریم های آمریکا سر خم می کنند.

وی افزود: وقتی ما از شرکت های آلمانی سوال می کنیم که آیا آن ها می خواهند تجارت با ایران را در پیش گیرند یا آمریکا را پاسخ آن ها در صد در صد موارد این است که ما می خواهیم بخشی از بازار آمریکا باشیم./iuvmpress

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *