جنگ تجاری ایالات متحده با چین: حرکت ناامیدانه برای نجات امپراتوری غربی

5آذر 97 - ان آی تی وی نیوز

اکثر کسانی که فرصتی برای دیدار با چهره های بزرگ بین المللی چینی داشته اند، به وضوح متوجه هستند که غرب در حال فروپاشی است؛ غرب هرگز قادر به رقابت با شور و شوق فراوان و روح پیشرفته پرجمعیت ترین کشور روی زمین نخواهد بود، که بر سر آن بر اساس اصول سوسیالیستی (با ویژگی های چین) ساخته شده است.

در این مقاله من (  Andre Vltchek) فقط  چیزهایی را که در روستای لائوس دیدم نوشتم: یک ارتش کل مهندسین و کارکنان چینی به معنای واقعی کلمه، ساختن پلهای بزرگ و تونل ها توسط آنها که یکی از فقیرترین کشورهای آسیا را به چین و آسیای جنوب شرقی متصل نمود. بیمارستان ها و مدارس بسیاری را احداث کردند. کارخانه های کوچک برای مردم روستایی، فرودگاه ها و نیروگاه های برق آبی یا به طور خلاصه: قرار دادن اکثریت قریب به اتفاق مردم فقیر لائوس، با فراهم آوردن معیشت و زیرساخت برای آنها.

این کاریست که چین در سراسر جهان انجام داد. از کشورهای جزیره کوچک جزیره اقیانوس آرام تا کشورهای آفریقایی که قرن ها توسط استعمار غربی و امپریالیسم غارت شده اند.

چین الگویی برای آمریکای لاتین که به شدت نیازمند است نیز می باشد و تمام اینها به سرعت از طبقه متوسط نیز طبقه ای رو به رشد ساخته است که در رشد فرهنگ و حفاظت از محیط زیست تاثیر گذار هستند.

چین کشوری که به زودی تمام بدبختی ها را از میان خواهد برد و زمان احتمالی آن 2020 است.

وحشت غرب از همین است! چین به عنوان کشوری که توانایی پایان دادن به بدبختی های فعی را دارد. غرب چنان از این احتمال وحشت دارد که رئیس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ در سخنرانی خود از مبارزه با سوسیالیسم سخن گفت و این مبارزه را در اولویت قرار داد.

این به راحتی می تواند پایان دادن به نظام گلوبالیسم باشد، و همه اینها در واقع می توانند خیلی زودتر از انتظار غرب به وقوع بپیوندد.

این قطعا باعث ضرر و زیان بسیار زیادی برای غربی هاست از همین رو آنها از تمام روش ها برای فشار بر چین استفاده می کنند: از افزایش نیروهای نظامی آمریکا در آسیا و اقیانوس آرام تا تشویق کشورهای آسیای جنوب غربی و ژاپن در سیاست گذاری علیه چین و فشار نظامی بر این کشور.

تبلیغات ضد چینی در غرب و کشورهای مشتری آن، اخیرا در حال رسیدن به یک کراسنود cacophonic بوده است.

به نظر می رسد غرب به همه شیوه های اقتصادی چین چیره می شود: برنامه ریزی مرکزی، یعنی «ابزار سرمایه داری برای اهداف سوسیالیستی» یا تمایل بی نظیر رهبری جدید چینی برای بهبود زندگی مردم خود،به جای غنی سازی شرکت های چند ملیتی به هزینه شهروندان معمولی جمهوری خلق چین.

این به نظر می رسد یک جنگ تجاری است، اما در واقع اینگونه نیست: مانند جنگ غرب در مقابل روسیه، جنگ غرب در مقابل چین نیز یک جنگ ایدئولوژیک است.

چین، همراه با روسیه، به طور موثری مستعمرات غرب در بخش هایی از جهان را که تحت رحمت جنگ های بشر دوستانه و دموکراسی و آزادی آمریکایی در نابودی غرب و متحدانش و کمپانی های تحت فرمان غرب قرار داشت را تحت تاثیر قرار داده است.

یک چیز روشن است: کشورهای فقیر و تحت استعمار غرب با پیوستن به پکن و مسکو در حال مبارزه ای برای خارج شدن از استعمار غرب هستند.

این مبارزه برای خروج از استعمار غرب الهام بخش بسیاری از کشورهایی ست که طی دهه ها تحت تحریم های سخت و ناعادلانه آمریکا و متحدانش بوده اند که بسیاری از این تحریم ها جنایت ضد بشریت قلمداد شده است؛ و چین با قرار دادن جایگزینی برای معاملات ارزی بین المللی تهدیدی جدی برای اقتصاد غرب است. اقتصادی که اگر چین و روسیه در آن موفق شوند به معنی فروپاشی نظام اقتصادی حاکم غرب بر جهان است: رونق کل جهان یا بیایید آنرا "رونق جهانی" بنامیم.

این همان چیزیست که غرب آنرا نمی خواهد و از تمامی روشها و راه های قابل تصور برای تحقق نیافتن آن استفاده خواهد کرد. واشنگتن و لندن به عنوان مغز متفکر نظام فعلی حاکم بر جهان که به معنی استعمار پنهان برای مبدل کردن کشورهای در حال استعمار برای تامین مواد خام و نیروی کار ارزان با تحت فشار گذاشتن کشورها توسط تحریم برای تضمین نظام کنونی و حکومت بر آنهاست با فروپاشی این نظام به قهقرا و سقوط خواهند رفت.

 

منبع: گلوبال ریسرچ

سارا زهیری

 

 

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *