صدور حکم محکومیت وزرات نفت توسط دیوان محاسبات

6 آذر 97 - ان آی تی وی نیوز

صدیف بدری عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ، در تشریح نشست عصر  امروز این کمیسیون، گفت: اولین دستور کار امروز این کمیسیون، بررسی اعمال ماده 234 آئین نامه داخلی مجلس درباره اجرای احکام قوانین بودجه سال 94، 95، 96 و 97 در رابطه با تأمین قیر رایگان توسط وزارت نفت بود که این نشست با حضور اسلامی وزیر راه و شهرسازی، دادستان دیوان محاسبات، رئیس خزانه داری کل کشور، مدیر عامل شرکت ملی پالاش و پخش برگزار شد.

وی  افزود: در نشست امروز عملکرد وزارت نفت در تأمین قیر رایگان برای دستگاه‌های اجرایی مورد بررسی قرار گرفت و دادستان کل کشور گزارشی را درباره این مسئله ارائه کرد که بر اساس گزارش دادستان دیوان محاسبات، عملکرد وزارت نفت در سال 1394 منطبق با قانون بودجه برای تأمین قیر رایگان نبوده است، از این رو دیوان محاسبات بر اساس تخلف وزارتخانه حکم محکومیت صادر کرده است. البته مقرر شد که دیوان، نحوه اجرایی شدن حکم وزارت نفت را به کمیسیون عمران گزارش دهد.

نماینده اردبیل با بیان اینکه  بر اساس گزارش دادستان دیوان محاسبات، عملکرد وزارت نفت در سال 1394 منطبق با قانون بودجه برای تأمین قیر رایگان نبوده است، تصریح کرد: دیوان محاسبات بر اساس تخلف وزارتخانه حکم محکومیت صادر کرده است. البته مقرر شد که دیوان، نحوه اجرایی شدن حکم وزارت نفت را به کمیسیون عمران گزارش دهد.

بدری ادامه داد: در رابطه با اجرای قانون بودجه سال 97 و تأمین قیر رایگان نیز، مجلس معتقد است که در شرایط کنونی برای توزیع قیر رایگان، این محصول باید به قیمت سال گذشته قیمت گذاری و روند تأمین 4 میلیون تن صورت گیرد، البته وزارت نفت حدود 50 درصد از تعهد خود را تأمین و توزیع کرده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: البته در نشست امروز مقرر شد که برای تعیین نحوه تأمین قیر رایگان و زمانبندی برای توزیع آن، نشستی در هفته آینده با حضور رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران، مدیر عامل شرکت ملی نفت، دادستان دیوان محاسبات و رئیس خزانه داری کشور برگزار شود.

وی افزود: یکی دیگر از دستور کارهای امروز کمیسیون عمران مجلس، بررسی اعمال ماده 234 آیین نامه داخلی مجلس درباره نحوه اجرای بند(ث) ماده 63 قانون برنامه ششم توسعه بود، بر اساس این بند، دولت مکلف است به منظور افزایش ایمنی و مقاوم‌سازی مدارس و فضاهای پرورشی و ورزشی وزارت آموزش و پرورش معادل ریالی مبلغ سه‌ میلیارد دلار در طول اجرای قانون برنامه از محل حساب ذخیره ارزی اختصاص دهد، اما متأسفانه تاکنون هیچ اعتباری از این محل تخصیص داده نشده است.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: بر اساس این بند، دولت باید دستور العملی را برای نحوه اختصاص اعتبار از حساب ذخیره ارزی تهیه کند، اما متأسفانه تاکنون این اقدام نیز محقق نشده است، از این در نشست امروز کمیسیون عمران مجلس مقرر شد که بانک مرکزی ورودی و خروجی و تعهدات دریافتی و هزینه‌ای حساب ذخیره ارزی را محاسبه کرده و گزارش را برای بررسی به دیوان محاسبات ارائه کند، از طرف دیگر تعیین شد که نشستی با حضور جهانگیری معاون اول رئیس جمهور برگزار شده و در این جلسه مسئله تأمین قیر رایگان تعیین تکلیف شود.

0

اخبار مرتبط

 • جلیل مرتضوی:اکنون وقت بازی ایران است/فرامرز دادرس: کاکه باوه،پیشمرگه کومله، بخاطر مخالفت با سفر ظریف اخراج نشد
 • نیوزویک-لیست مقامات آمریکا که از مجاهدین پول دریافت کرده اند
 • نماینده سنای آمریکا: هدف مجاهدین آموزش تروریست علیه ایران است
 • رفتار متناقض رسانه های گروهکهای کردی در مسئله دستگیری نیروهای نفوذی در داخل کشور
 • فرامرز دادرس: واکنش اپوزیسیون به حضور سفر ظریف/نفتکش آدریان و کلاهی که ایران سر دنیا گذاشت
 • ابوالقاسم گلستانی-راجر واترز در دفاع از جولیان آسانژ
 • حشمت رئیسی:آیا صهیونیزم ستیزی؍ یهودی ستیزی است؟ نفوذ گسترده موساد در سرویس های امنیتی ایران
 • تصویب شهادت فروشی یا کودتا اقتصادی علیه کشور
 • پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *