حزب الله: هیچ سرباز آمریکایی نباید در عراق بماند

7 آذر 97 - ان آی تی وی نیوز

'علی عبودی' روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در تهران، با اشاره به موضع روشن و رسمی گردان های حزب الله عراق درباره حضور نیروهای نظامی آمریکا در خاک این کشور، افزود: آمریکایی ها از زمان سقوط 'صدام' و ورود نیروهایشان به عراق، درس های سختی از گردان های حزب الله گرفته اند که منجر به عقب نشینی و شکست این نیروها شده است.
وی در ادامه با اشاره به تلاش نیروهای آمریکایی برای ورود دوباره به خاک عراق تاکید کرد: تا زمانی که نیروهای اشغالگر آمریکایی در کشور ما هستند، مقاومت می کنیم تا به امید خدا به طور کامل آن ها را از کشور خارج کنیم.
مسؤول دفتر روابط سیاسی گردان ها حزب الله عراق درباره تلاش های آمریکا برای فعالیت مجدد تروریستهای 'داعش' در عراق و ایجاد ناامنی و بی ثباتی در خاک این کشور اضافه کرد: آمریکایی ها در حال حاضر با توجه به چند پرونده در عراق عمل می کنند و تلاش دارند تروریستهای داعش را به کشور ما بازگردانند، اما نیروهای مردمی 'الحشد الشعبی' و گروه های مقاومت عراقی به آن ها چنین اجازه ای نخواهند داد.
عبودی در ادامه با اشاره به روابط تاریخی جمهوری اسلامی ایران و عراق تاکید کرد: روابط دو کشور 'لحظه ای' نیست و ریشه های آن به هزاران سال قبل باز می گردد. دشمنان تلاش می کنند میان دو ملت هم کیش و هم آیین ایران و عراق تفرقه بیندازند، اما روابط این دو ملت مبتنی بر دوستی و احترام است و آن ها زیر پرچم 'امیر المؤمنین' و 'اهل بیت' (ع) همبسته هستند و تمام تفرقه افکنی های دشمنان محکوم به شکست است.
مسؤول دفتر روابط سیاسی گردان های حزب الله عراق در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا درباره تلاش برخی کشورهای عربی برای عادی سازی روابط خود با رژیم صهیونیستی گفت: روابط آن ها با رژیم صهیونیستی پیش تر پنهانی بود، اما اکنون شکلی آشکار به خود گرفته و من تنها می توان بگویم 'رب ضارة نافعة' (عدو شود سبب خیر اگرخدا خواهد) و در حقیقت به نفع ماست که چهره واقعی حاکمان این کشورهای دست نشانه و خائن برملا شود.
وی با تاکید بر ضرورت برگزاری چنین کنفرانسی افزود: حضور گسترده شخصیت های سیاسی، دینی و اندیشمندان کشورهای مختلف اسلامی در کنفرانس وحدت در تهران در نوع خود مثال زدنی بود و این کنفرانس به خاطر طرح دیدگاه ها و ارائه راه حل هایی برای برخی از مشکلات جهان اسلام حائز اهمیت است.
سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی صبح شنبه با حضور حجت الاسلام و المسلمین 'حسن روحانی' رییس جمهوری در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی در تهران برگزار شد.
این اجلاس با شعار 'قدس، محور وحدت امت' به مدت سه روز (از سوم تا پنجم آذر ماه 97) با حضور بیش از 350 مهمان از 100 کشور در تهران برگزار شد.

0

اخبار مرتبط

 • شغل جدید جان بولتون در ارتباط ایران !!
 • توضیحات مولاوردی درخصوص برخی اظهارات عجیب منتسب به وی؛ از مفید بودن سند ۲۰۳۰ تا بالاتر بودن رتبه عربستان از ایران در بحث آموزش
 • اسیب جدی تحریم های اقتصادی امریکا علیه ایران به مردم داخل و همچنین اثرات سوء ان بر ایرانیان مقیم امریکا و سایر کشورها
 • موافقت رهبر انقلاب با عفو و تخفیف مجازات تعدادی از محکومان
 • گفتگو با سیامک زند ، خبرنگار پیشین بین المللی – بررسی اخبار روز ایران و جهان مروری بر واکنشها،تنشها و دست و‌پا زدنهای اپوزوسیونها در مرداب
 • اخبار وحوادث مهم عراق
 • کاندیدای 25 ساله ایرانی رقیب بوریس جانسون در انتخابات انگلیس
 • اولین عمل کاشت الکترود در مغز برای ترک اعتیاد توسط دانشمند ایرانی
 • پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *