آمریکا: ایران موشک های حامل مواد هسته ای جهت هدف قرار دادن اروپا را آزمایش کرد

7 آذر 97 - ان آی تی وی نیوز

 به نقل از سخنان برایان هوک نماینده ویژه وزارت امور خارجه آمریکا در ایران، تهران در ماه ژانویه 2017 یک موشک با برد متوسط قادر به حمل کلاهک های هسته ای را ازمایش کرده است، این موشک قابلیت شلیک به پایتخت های اروپایی را دارد. این بیانیه در روز پنجشنبه توسط بران هوک نماینده ویژه وزارت امور خارجه آمریکا قرائت شد.

وی گفت: "براساس برآوردهای ما، در ماه ژانویه 2017 ایران یک موشک برد متوسط را راه اندازی کرده است. این موشک قابلیت حمل بیش از 500 کیلوگرم دارد و می تواند برای حمل کلاهک های هسته ای استفاده شود. محدوده تخمینی شلیک آن بیش از 1.2 هزار مایل است (حدود 2000 کیلومتر). برخی از پایتخت های اروپایی با این برد می تواند مورد هدف موشک های ایرانی قرار بگیرند.
پیش از این در خبرها آمده بود که دو فروند زیر دریایی جدید کلاس غدیر به ناوگان نیروی دریایی ایران پیوست.
مراسم پیوستن این زیر دریایی ها به ناوگان نیروی دریای ایران در بندرعباس واقع در جنوب ایران و در کنار خلیج فارس برگزار شد.
حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ایران در این مراسم گفت: تقویت توانمندی های دفاعی، پیامی است برای دشمنان با این مضمون که نیروی دریایی ایران به بیگانگان اجازه نخواهد داد ثبات منطقه را به هم بزنند.
شایان ذکر است که این زیردریایی غدیر دارای توان گشت زنی در آب های کم عمق است. این زیردریایی به سامانه پیشرفته شلیک اژدر و موشک به طور همزمان مجهز است و با دقت بسیار بالایی به هدف می خورد.
این زیردریایی در حمل و نقل سریع افراد و رهگیری شناورها در سطح و زیر آب و شناسایی اهداف نظامی دشمن، از کارآیی بسیار بالایی برخوردار است./اسپوتنیک
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *