“شبنم اسداللهی” -عضو سابق مجاهدین-از امضا کنندگان نامه اخیر به ترامپ

16 دی 97 -سارا زهیری- ان آی تی وی نیوز

تعدادی از اعضاء گروه های سیاسی موافق با رضا پهلوی طی نامه به ترامپ ضمن قدردانی از ترامپ و سیاست های وی علیه ایران خواستار ایجاد یک صندوق مالی توسط آمریکا و مسدود کردن اموال کردن و ریختن آن به این صندوق شده اند تا گروه های مخالف نظام فعلی ایران بتوانند از این اموال استفاده نمایند.

برخی از این اعضا از اشخاص شناخته شده میان فعالین در کانادا هستند که در کارنامه فعالیت های چند ساله خود اقدامات زیادی علیه “نه نظام جمهوری اسلامی” بلکه “مردم ایران” و تمامیت ارضی ایران” دارند. از جمله شبنم اسداللهی، آویده مطمئن فر، حمید قهرمانی و مهدی امین.

بیایید نگاهی به یکی از اقدامات شبنم اسداللهی بیاندازیم. از شبنم اسدللهی می توان به عنوان عامل بسته شدن سفارت ایران در کانادا و قطع روابط این دو کشور نام برد.

در 9 جولای 2012 به دنبال اقدام شبنم اسداللهی، عضو سابق گروه مجاهدین و از هواداران سرسخت این گروه در کانادا  در ترجمه (از فارسی به انگلیسی) گزینشی، مغرضانه و ناصحیح مصاحبه “حمید محمّدی”، رایزن فرهنگی ایران در کانادا، و بازتاب سخنان تحریف شده رایزن فرهنگی ایران در رسانه ها، به عنوان افشای برنامه‌های گسترده ایران در کانادا، لابی‌های یهودی آمریکا و کانادا، اقدام به طراحی سناریوی دروغین و جنجالی ضد ایرانی‌ کردند.

در این سناریوی ساختگی، کارشناسان امنیت ملّی‌ آمریکا،  ایران را به تربیت نیروهای ایرانی برای انجام اقدامات تروریستی در آمریکا متهم و نسبت به آن هشدار جدی دادند. ابتدا مقامات ارشد آمریکا نسبت به این مسأله واکنش نشان دادند. به دنبال آن مقامات ارشد کانادا از جمله وزیر امور خارجه و وزیر امنیت عمومی کانادا نیز به سخنان تحریف شده “حمید محمّدی”، رایزن فرهنگی کشورمان، که با دروغ و تحریف “شبنم اسداللّهی”، به عنوان اظهارات وی در رسانه ها منعکس شده بود، واکنش جدی نشان دادند و به این بهانه، تهران را به دخالت در امور کانادا متهم و نسبت به آن هشدار دادند.

اگرچه سفارت ایران در کانادا در بیانیه‌ای رسمی‌، ضمن بی‌ اساس خواندن اتّهامات و تکذیب آن، فعّالیت‌های فرهنگی‌ ایران در کانادا را در چارچوب کنوانسیون‌های دیپلماتیک و قوانین محلّی کانادا خواند، اما دولت کانادا از این سناریوی ساختگی در راستای فشار به  ایران و سفارت کشورمان در اتاوا و تشویش افکار عمومی‌ بهره برد. نکته قابل توجه این بود که “شبنم اسد اللّهی” در توضیح به بی‌ بی‌ سی‌ هدف خود از این اقدام را صراحتاَ بسته شدن سفارت ایران در کانادا اعلام کرد. وی همچنین از دیپلمات‌های ایران در کانادا به عنوان “بسیجان و سپاهیان ایران در کانادا” یاد کرد.

 

لازم به ذکر است دعوایی میان ” نازنین افشار جم” و ” شبنم اسداللهی” در گرفته بود چرا که افشار جم خود را عامل بسته شدن سفارت ایران در کانادا معرفی کرده بود و اما شبنم اسدللهی طی یک افشاگری در مورد زندگی خصوصی افشار جم خود را عامل اصلی بسته شدن سفارت ایران در کانادا و قطع روابط دو کشور معرفی کرد.

گرچه نه نازنین افشار جم و نه خانم اسداللهی، هیچکدام در میان این بازی مهره اصلی نبوده اند اما ماجرای دعوای این دو نفر می تواند بعنوان یک سند در تاریخ معاصر در مورد کسانی که در ازای پول و جایگاه به مردم ایران خیانت می کنند می تواند مفید واقع شود:

ظبق آنچه پیشتر در رسانه ها نیز منتشر شده است نازنین افشین جم خواننده و مانکن معروف ایرانی در کانادا پس از ارتباطات فراوان با وزیر دفاع دولت کانادا بالاخره با پیتر مک کی ازدواج نمود و سپس ادعای بستن سفارت ایران در کانادا با درخواست و توسط  خودش را به صورت گسترده در رسانه ها مطرح کرد.

(نازنین افشین جم و وزیر دفاع کانادا)

انتشار این ادعا با ارسال پیامهای تبریک سایر فعالین به افشین جم همراه بود و در اولین پیام تبریک امیر عباس فخر آور این گونه اظهار می دارد: ” بسته شدن سفارت کانادا در تهران را بیشتر از هر چیز باید به تلاشهای شبانه روزی نازنین افشین جم نسبت داد. از همان ساعتهای نخست خروجم از ایران در اردیبهشت ۱۳۸۵ (آپریل ۲۰۰۶) با نازنین به پیشنهاد دوست خوبم «پتکین آذرمهر» تماس گرفتم و با استقبال این دختر به حق شایسته ایرانی در کانادا برای مبارزه در راه آزادی و دموکراسی مواجه شدم. نازنین به این مبارزه باور دارد و با تمام وجود آنرا اثبات کرده است. درود بر نازنین”

منابع خبری در خصوص نازنین افشین جم این گونه می نویسند که:” نازنین در 22 فروردین 1358 در تهران به دنیا آمد .او در سال ۱۹۸۱ به همراه خانوادهٔ خود به کشور کانادا رفت . پس از پایان دبیرستان به دانشگاه بریتیش کلمبیا رفت و لیسانس خود را در رشتهٔ روابط بین‌الملل و علوم سیاسی دریافت کرد و سپس تحصیلات خود را در پاریس و انگلستان ادامه داد. او پس از پایان تحصیلات با پوشش سازمان های حقوق بشری اقدام به جاسوسی برای دولت کانادا کرد ، افشین جم روز ۱۴ دی سال ۱۳۹۰ در مراسمی خصوصی در مکزیک با پیتر مک‌کی وزیر دفاع کانادا ازدواج کرد.”

(نازنین افشین جم، امیرعباس فخرآور)

پس از مطرح شدن این ادعا توسط نازنین افشین جم انتشار آن توسط رسانه ه در خصوص این موفقیت، شبنم اسدالهی (مدیر رادیو تعطیل شده همصدا) طی مصاحبه ای در برنامه های صدای آمریکا، العربیه و الجزیره مدعی شد  بسته شدن سفارت ایران در کانادا ، حاصل تلاش های اوست و در برنامه های مختلف تلویزیونی ادعای نازنین افشین جم را دروغی واهی دانست که دست آخر موجب افشاگری های بسیار این دو نفر علیه یکدیگر شد.

شبنم اسدالهی در پیامی در صفحه فیس بوک اش با افشای نتیجه ازوداج نازنین با وزیر کانادایی، جنین موجود در شکم نازنین افشین جم را مبتلا به سندرم ادوارد (نوعی سندروم کشنده ) می داند و این گونه می نویسد: ” وقتی که متوجه شدم جنین افشین جم مبتلا به سندورم ادوارد شده بسیار ناراحت شدم، خیلی وحشتناکه براش دعا کن”

(افشاگری شبنم اسدالهی در صفحه فیس بوک نازنین افشین جم)

همچنین شبنم اسدالهی با افشای موارد خصوصی دیگر نازنین افشین جم در جلسات و نشست های دیگر تمامی تلاش خود را برای کوچک نمودن نازنین و منتسب نمودن خود در واقعه بستن سفارت ایران در کانادا انجام می دهد.

(شبنم اسدالهی در کمپین ضد ایرانی در کانادا)

 

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *