نامه دیگری از حامیان تحریم: اینبار به دولت کانادا و برای اتهام زدن به دانشجویان ایرانی

19 دی 97 – ان آی تی وی نیوز

در روزهای اخیر نامه ای خطاب به وزیر امنیت دولت کانادا آقای رالف گودل منتشر شده که در آن بدون ارائه هیچ سند و مدرکی ادعا شده حکومت ایران در بین ایرانیان در کانادا “نفوذ” کرده و برای این کار از “دانشجویان ایرانی” استفاده میکند. تنظیم کننده این نامه یکی از فعالین سیاسی حامی تحریم ایران و از طرفداران گروه مجاهدین در کانادا ست. او در نامه خود به وزیر امنیت کانادا می نویسد:

“تحصیلات دانشگاهی در کانادا برای دانشجویان بین المللی بسیار گران بوده و فقط قشر بخصوصی از افراد میتوانند از عهده آن برایند”. نویسنده این نامه بر اساس این گفته خود نتیجه گیری میکند که: “این بهترین شرایط را برای آنها (حکومت ایران) بوجود آورده است که مناسب ترین و مورد اعتماد ترین افراد و عوامل خود را از میان دانشجویان انتخاب کنند.”

این نامه در حالی نوشته شده که هزاران دانشجوی ایرانی در کانادا مشغول به تحصیل هستند و از زمان افزایش نرخ دلار و کاهش ارزش ریال بسیاری از آنها برای پرداخت هزینه های خود با مشکل مواجه هستند. بسیاری از دانشجویان ایرانی از سطح علمی بالایی برخوردار هستند و در بهترین مراکز علمی و تحقیقاتی کانادا فعالیت میکنند. همچنین در چند ماه اخیر کمپینی در اعتراض به دولت کانادا و بویژه شخص وزیر امنیت عمومی رالف گودل بدلیل تاخیرهای زیاد در بررسی تقاضای اقامت دانشجویان ایرانی شکل گرفته بود.

نگارنده این نامه بطور هفتگی در مجله فارسی زبان ‘شهر ما’ مقالات خود را منتشر میکند و در بسیاری از این نوشته ها بدون سند و مدرک اتهاماتی را به افراد و سازمان های ایرانی در کانادا وارد میکند.

بر اساس متن اصلی انگلیسی منتشر شده، وی این نامه را برای دفتر نخست وزیر کانادا، رهبران احزاب محافظه کار، نیو دموکرات و حزب سبز و تعدادی از نمایندگان فدرال از جمله نمایندگان ایرانی-کانادایی نیز ارسال کرده است.

نامه اصلی منتشر شده به زبان انگلیسی می باشدکه برای علی احساسی و مجید جوهری از نمایندگان ایرانیان کانادا و برخی سناتورهای طرفدار تحریم فرستاده شده است. درمیان اسامی نام سناتورهای ضد ایرانی از جمله سناتور لیندا فروم که چند ماه قبل به مردم ایران توهین کرده بود. خبرگزاری های شهروند ، سلام تورنتو، ایران استار و شهر ما نیز از جمله مخاطبان وی هستند.

 

منبع: آی سی ژورنال

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *