اعلام حمایت دمشق از کردها در سایه تهدیدهای ترکیه

19 دی 97 – ان آی تی وی نیوز

،وزارت امور خارجه سوریه از فعال کردن تماس ها و ارتباط های دمشق با گروه های کرد برای مقابله با مداخله ترکیه خبر داد. «فیصل مقداد» ،معاون وزیر امور خارجه سوریه ،امروز (چهارشنبه 18 دی) در این باره گفت :«دولت سوریه تماس های خود را با گروه های کرد در سایه مداخله ترکیه فعال کرده است.

» پیش از این ، «رجب طیب اردوغان»،رئیس جمهوری ترکیه گفته بود که آنکارا آماده آغاز عملیات نظامی علیه «واحدهای حمایت مردمی» کرد در صورتی است که آمریکا آنها را مجبور به رها کردن زمین هایی که در غرب فرات در اختیار گرفته اند،نکند. معاون وزیر امور خارجه سوریه گفت که هیچ جایزگین دیگری برای گفتگو با گروه های کرد سوریه وجود ندارد.

در ماه دسامبر،دولت سوریه نیروهای خود را در پی طلب کمک از سوی کردها به «منبیج» فرستاد. این اقدام پس از آن انجام شد که نیروهای کرد از دمشق خواستند تا به آنها در برابر تهدید حمله از سوی ترکیه در پی خروج نیروهای آمریکایی از سوریه،کمک کند. حمایت آمریکا از کردهای سوریه موجب تنش در روابط دوجانبه میان واشنگتن و امریکا شده است.

آنکارا گروه «واحدهای حمایت مردمی» کرد را شاخه سوریه ای «حزب کارگران کردستان» (پ ک ک ) می داند. ترکیه سال هاست با «پ ک ک» که برچسب گروه تروریستی بر آن زده،در جنگ است. آنکارا مدعی است که حضور نیروهای کرد «واحدهای حمایت مردمی» در نزدیکی مرز ترکیه،تهدیدی برای امنیت ملی این کشور به شمار می آید./اسپوتنیک

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *