رهگیری دو بمب افکن روس توسط جت‌های آمریکا و کانادا

7 بهمن 97 – ان آی تی وی نیوز

بعد از نزدیک شدن دو بمب‌افکن استراتژیک مافوق صوت «توپولوف ۱۶۰» روسیه به منطقه شناسایی هوایی کانادا، دو جنگنده اف ۲۲ آمریکا به همراه دو جنگنده «سی اف ۱۸» کانادایی این بمب‌افکن‌ها را رهگیری و اسکورت کردند.

 به نقل از ژاپن تایمز، بنا بر گفته مقام‌های کانادایی و آمریکایی، دو بمب‌افکن استراتژیک روسیه به منطقه شناسایی هوایی کانادا نزدیک شده و این موضوع سبب به پرواز در آوردن جت‌های جنگنده این دو کشور غربی و رهگیری این بمب‌افکن‌ها شد.

در حالی که تنش‌ها در روابط غرب و مسکو بر سر مسائل مختلفی از قبیل اوکراین ادامه دارد، ارتش آمریکا خبر داد، بعد از نزدیک شدن دو بمب‌افکن‌ «توپولوف ۱۶۰» به منطقه شناسایی هوایی کانادا در منطقه قطب شمال، دو جنگنده اف ۲۲ آمریکایی به همراه دو جنگنده «سی اف ۱۸» کانادایی برای رهگیری این دو بمب افکن به پرواز درآمدند.

بنا بر اعلام «مرکز فرماندهی دفاع هوافضای شمال آمریکا»، این دو بمب‌افکن در حریم بین‌المللی باقی ماند و وارد حریم هوایی کانادا نشدند و اتفاق خاصی بین آنها با جنگنده‌های آمریکایی و کانادایی اتفاق نیفتاد.

این مرکز افزود: «اولویت مهم مرکز فرماندهی دفاع هوافضای شمال آمریکا، دفاع کردن از کانادا و ایالات متحده آمریکا است. توانایی ما برای دفاع از کشورهایمان، با شناسایی موفق، رهگیری و رصد کردن مثبت هواپیماهایی است که به سمت حریم هوایی آمریکا و کانادا نزدیک می‌شوند».

رهگیری هواپیماهای روسی توسط آمریکا و متحدانش در مناطق مختلف بارها سابقه‌ داشته است. شهریور امسال دو فروند جنگنده «اف-22رپتور» این کشور دو فروند بمب افکن استراتژیک روسیه با قابلیت حمل بمب اتمی را نزدیک آلاسکا رهگیری کردند./فارس

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *