واکنش سخنگوی ارتش اسرائیل به مصاحبه سید حسن نصرالله

7 بهمن 97 - ان آی تی وی نیوز

به نقل از پایگاه خبری النشره لبنان، آویخای ادرعی سخنگوی ارتش اسرائیل در واکنش به مصاحبه تلویزیونی سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان در حالی که نمی‌توانست خشم و عصبانیت خود را از این سخنان کنترل کند، گفت: تو همچنان مخفی شده‌ای و به قول خودت، برادرانت وارد اتاقت شده‌اند و به تو گفته‌اند که ارتش اسرائیل روزهای شنبه تعطیل است. تو چگونه می‌توانی آسوده باشی در حالی که رفیق حریری و مصطفی بدر الدین از رهبران حزب الله را کشته‌ای؟

این اظهارات نشان دهنده اوج انفعال اسرائیل در خصوص مصاحبه دبیرکل حزب الله است. این موضع‌گیری شتابزده احتمالا با واکنش منفی کابینه اسرائیل روبرو خواهد شد و بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل امروز احتمالا با صدور دستوری، وزرای کابینه را از اظهارنظر در خصوص اظهارات سید حسن نصرالله منع خواهد کرد.

ادرعی در ادامه سخنان خود گفت: بنا به گفته تو تونل‌ها خیلی قدیمی است، تا جایی که ویدئوها عامل خرابکاری را نشان می‌دهند که تو او را از سال 2006 در آنجا فراموش کرده‌ای و فعالانی که به این تونل وارد شده بودند، از کارگاهی در الباطون در کفرکلا خارج شدند.

این ادعا در حالی مطرح شد که نصرالله در سخنان خود نگفت که این تونل‌ها اخیرا مورد استفاده قرار نگرفته، بلکه گفت که آنها بسیار قدیمی است و ناتوانی اسرائیل در کشف این تونل‌ها تا امروز یک شکست برای آنها به شمار می‌رود.

وی با طرح این ادعا که نصرالله 14 سال است که در یک اتاق زندگی می‌کند، مدعی شد که وی جان لبنانی‌ها را به خطر انداخته و میلیون‌ها دلار را صرف پروژه‌ای می‌کند که یک روزه از بین رفته است.

ادرعی که نمی توانست خشم خود را از موضع‌گیری‌های منطقی دبیرکل حزب‌الله لبنان مخفی نگه دارد، گفت: پروژه‌های تو مانند یک برج کاغذی بر سرت خراب شده است. تو در تمام طرف‌ها منزوی هستی و شهروندان لبنان فهمیده‌اند که تو حامی لبنان نیستی، بلکه لبنان را تخریب می‌کنی!

وی با تکرار ادعاهای بی اساس اسرائیل در حالی که سعی داشت محبوبیت جهانی نصرالله را نادیده بگیرد، در ادامه برای منحرف کردن نگاه‌ها از حمایت‌های آشکار و گسترده اسرائیل از گروه‌های تروریستی در سوریه و درمان تروریست‌های مجروح در بیمارستان‌های این رژیم پرسید: «آیا هیچ مرد عرب یا مسلمان وجود دارد که حرف‌های نصرالله را باور کند که کودکان را در سوریه می‌کشد و شبه نظامیان وی آبروی مردم را در لبنان می‌برند؟» این ادعا در حالی مطرح شد که استفاده از هشتک نصرالله توسط 130 میلیون نفر از مردم لبنان و منطقه تنها یکی از ابعاد اوج محبوبیت این رهبر مردمی در منطقه است.

در حالی که نصرالله هیچ صحبتی از مسئولیت حزب‌الله در حفر تونل‌های مرزی نکرد، ادرعی گفت: ما فهمیدیم که تونل‌ها برای تو است و تو بسیاری از جزئیات آن را می دانی. تو به نقض قطعنامه 1701 شورای امنیت سازمان ملل متحد اعتراف کرده و باعث تزلزل لبنان در سازمان ملل و دنیا شدی. این یک اعتراف رسمی است.

این ادعا نیز در شرایطی طرح شده که اسرائیل سالیانه هزاران بار قطعنامه 1701 شورای امنیت سازمان ملل متحد را در عرصه‌های زمینی و هوایی و دریایی نقض می‌کند و بارها از حریم هوایی لبنان برای حملات تجاوز طلبانه خود به سوریه استفاده کرده است. علاوه بر اینکه نصرالله مسئولیت حزب‌الله در حفر این تونل‌ها را نپذیرفت و گفت که در این خصوص صحبتی نمی‌کند.

0

اخبار مرتبط

 • راه‌اندازی جنگ روانی گسترده و دلهره اور علیه مردم ایران توسط دشمنان داخلی و خارجی
 • مقایسه انتخابات ایران با غرب
 • روزنامه لس انجلس تایمز ، بخش اظهارنظر بیمارستانهای ایالات متحده در برابر شیوع ویروس کرونا آماده نیستند، اینست آنچه که باید انجام دهند. بقلم ویلیام هسلتاین ۲۴ فوریه ۲۰۲۰ مترجم :خانم ستاره درخشان
 • بیماری کرونا درایران ، انتخابات مجلس و برخورد غیر منطقی رسانه های فارسی زبان خارج
 • بازتاب انتخابات مجلس ایران در رسانه های خارج از کشور
 • آخرین مرد استوار – قاسم سلیمانی و اینکه ملتها چگونه برای جنایت تصمیم میگیرند. مقاله ای از نیویورکر
 • ایا مرگ محمدرضا شاه دراثرابتلا به بیماری ایدزبود؟
 • بازتاب منفی دست دادن ظریف با ترودو دریک ملاقات سیاسی درآلمان
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *