کمک 53 میلیون دلاری کانادا به ونزوئلا و پناهندگان برای جلب نظر مخالفان گوآیدو!

17 بهمن 97 – ان آی تی وی نیوز

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، از کمک 53 میلیون دلاری کانادا به ونزوئلا و 3 میلیون پناهنده آمریکای جنوبی خبر داد.

به نقل از گلوب اند میل، روز دوشنبه در دهمین نشست گروه لیما (Lima Group)، یک بلوک منطقه‌ای متشکل از کانادا و کشورهای آمریکای جنوبی که درصدد ایجاد صلح در ونزوئلا و حل بحران در این کشور ایجاد شده است، با بیان این مطلب بر حمایت کانادا از پناهندگان ونزوئلا تاکید کرد.

وی طی سخنانی گفت: ما می دانیم مردم ونزوئلا با مشکلات زیادی مواجه هستند و همانند کشورهایی که مردمشان از خشونت فراری هستند نیاز به کمک ما دارند.

جاستین ترودو همچنین طی تماس تلفنی با گوایدو، حمایت خود را از وی اعلام کرد و بعنوان سخنگوی گروه لیما اعلام کرد روی کار آمدن رژیم مادرو در انتخاب ماه می گذشته جعلی بوده است.

بنابر این گزارش ماه گذشته کانادا به جمع گروه لیما و ایالات متحده پیوست و از گوایدو جوان که 23 ژانویه خود را به عنوان رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا اعلام کرد بود حمایت کرد. گوایدو ، نیکولاس مادرو را به نقض حقوق بشر  متهم کرده است.

نخست وزیر کانادا، جاستین ترودو حتی به سفارت ونزوئلا اجازه داد به معرفی و بازشناسایی گوایدو بپردازد و این درحالیست که سفارت ونزوئلا در کانادا هنوز تحت سرپرستی مادورو است!

 

کشورهای کانادا، آرژانتین، برزیل، شیلی، کلمبیا، کاستاریکا، گواتمالا، گویان، هندوراس، پاناما، پاراگوئه، پرو و سنت لوسیا – در نشست روز دوشنبه اتاوا شرکت کردند.

به گفته کریستیا فریلند، وزیر امور خارجه کانادا، این گروه با هدف کمک به بازسازی صلح آمیز دموکراسی در ونزوئلا دیدار داشته‌اند!

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *