کانادا: گروه لیما در کلمبیا نشست برگزار خواهد کرد

18 بهمن 97 – ان آی تی وی نیوز

به نقل از خبرگزاری رویترز، کریستیا فریلند، وزیر امور خارجه کانادا اعلام کرد گروه لیما به زودی در کلمبیا جلسه برگزار خواهد کرد.

وزیر امور خارجه کانادا افزود گروه لیما با درخواست خوان گوآیدو، رئیس‌جمهور خود خوانده ونزوئلا برای پذیرش در این گروه به عنوان عضو کامل موافقت کرده است.

همچنین در خبری دیگر اپوزیسیون ونزوئلا مذاکراتی را در واشنگتن برای دریافت کمک‌های فوری برگزار خواهد کرد.

اوتاوا سالهاست در حال حمایت مستقیم از اپوزیسیون های افراطی مخالف دولت های کشورهای دیگر است. از جمله می توان به حمایت بی قید و شرط سازمان مجاهدین ایران اشاره کرد و حمایت از اعضا فرشگرد و عضو حمایت شده لابی اسرائیل به نام رضا مریدی. همچنین دولت کانادا به اختلاس گرانی نظیر محمود رضا خاوری پناه داده و هیچگونه همکاری در جهت استرداد وی به ایران نکرده است.

در سالهای اخیر دولت کانادا میلیونها دلار برای گروه های مخالف ونزوئلا را بصورت مستقیم پرداخت کرده است و سفیر کانادا در ونزوئلا گفته است ” سفارت کانادا در ونزوئلا در راستای مسائل حقوق بشر به یکی از سفارت خانه های پرآوازه در جهان مبدل شده است!

اوتاوا علاوه بر حمایت خود از مخالفان، در سال 2017 دیپلمات ارشد ونزوئلا را اخراج کرد و سه بار تحریم ها علیه مقامات ونزوئلا اعمال کرد.

در ماه مارس شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد تحریم های اقتصادی آمریکا، کانادا و اتحادیه اروپا علیه ونزوئلا را محکوم کرد ؛ و کاراکاس حرکت کانادا را “نقض آشکار اساسی ترین قوانین بین المللی” نامید.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *