یک مقام لهستانی: برنامه برنامه موشکی ایران در کنفرانس ورشو بررسی می‌شود

21 بهمن 97 - ان آی تی وی نیوز

یک مقام لهستانی خبر داد که برنامه موشکی ایران یکی از موضوعاتی است که در کنفرانس ورشو مورد بحث قرار خواهد گرفت.
یک مقام ارشد لهستانی خبر داد که در نشست ورشو برنامه موشک‌های بالستیک ایران مورد بررسی قرار خواهد گرفت اما این یکی از موضوعاتی است که نه فقط درباره ایران بلکه درباره تمام خاورمیانه مورد بحث قرار خواهد گرفت.

این مقام لهستانی اضافه کرد: هدف ایجاد یک طرح برای گروه‌های کاری است که بتواند گفت‌گوهایی که در ورشو آغاز شده را در سطوح فنی بیشتر ادامه دهند.
وی افزود: مهمترین هدف برای لهستان این است که در مذاکرات خاورمیانه حضور داشته باشد. ما شاهد آن هستیم که این موضوعات برای امنیت اروپا نیز اهمیت دارد. آمریکا از ما خواسته تا به عنوان یک میانجی عمل کنیم و ما یکی از کشورهای اروپایی هستیم که خیلی طرفدار آمریکا در اتحادیه اروپا هستیم.

این نشست توسط مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا ترتیب داده شده و قرار است ۱۳ و ۱۴ فوریه در ورشو، پایتخت لهستان برگزار شود.

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا، دو روز پیش در واکنش به تازه ترین آزمایش موشک ماهواره‌بر ایران، گفت: ما باید برای مهار برنامه موشکی ایران، محدودیت‌های سخت‌تر بین المللی را بازگردانیم.

وی در توئیتی نوشت: تازه‌ترین آزمایش موشکی جمهوری اسلامی نشان می دهد که توافق ایران نمی‌تواند برنامه موشکی ایران را متوقف کند. ایران با افزایش توان موشکی خود، در حال سرپیچی از شورای امنیت سازمان ملل است.

شردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران نیز پس از انتقاد پمپئو از برنامه موشکی ایران گفت: این برنامه شتاب گرفته است. امیرعلی حاجی‌زاده گفت مواد و قطعات موشک‌های ایران داخلی است و طراحی آنها نیز در داخل انجام می‌شود.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *