علی احساسی در کنفرانس شورای ملی سلطنت طلبان/توهین و اتهام به سوال کنندگان

22 بهمن 97 - ان آی تی وی نیوز

شورای ملی سلطنت طلبان کنفرانسی را در تورنتو برگزار کرد. مسیح علی نژاد، مهدی خلجی و شاپرک شجری زاده به عنوان مهمانان ویژه این برنامه بوده اند.

علی احساسی نماینده ایرانی تبار مجلس کانادا نیز دیروز در گردهمایی شورای ملی سلطنت طلبانِ تورنتو شرکت کرد.

احساسی پیش از انتخابات به ایرانیان در کانادا قول دیپلماسی با ایران و باز شدن سفارت ها را داد اما پس از انتخابات اقدامی در جهت تجدید رابطه دیپلماتیک دو کشور انجام نداد و حالا مهمان همیشگی برنامه های گروه های طرفدار "رژیم چنج" و حامیان تحریم است.

تقی عبدالحسینی یکی از شرکت کنندگان در جلسه در کامنتی در آی سی سی ژورنال نوشته است: علی احساسی شرمت باد . من اولین کسی بودم که دستم را بلند کردم که سوُال کنم . حتی کسی که بلندگو را میچرخاند بلندگو را بدستم داد که صحبت کنم ولی کسی که جلسه را اداره میکرد از او خواست که میکروفن را به کس دیگری بدهد و تا پایان جلسه بمن اجازه صحبت کردن ندادند . من در پایان جلسه اعتراضم را کردم .و این در حالیست که در آن جلسه بظاهر از اتحاد و همدلی صحبت میکردند و هیچکس هم معترضشان نشد ، حتی همآنها که مسوُلیت فردی و اجتماعی را تبلیغ میکردند.

در جلسه "شورای ملی" مسیح علینژاد، مهدی خلجی و شاپرک شجری زاده مهمانان ویژه بودند. مسیح علینژاد هفته گذشته با مایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا دیدار کرد و بر اساس گزارش ارائه شده از این جلسه علینژاد هیچ انتقادی به دولت ترامپ برای خروج از برجام و اعمال تحریم های اقتصادی علیه ایران مطرح نکرده است.

اروین کاتلر وزیر سابق کانادا و مایکل لویت نماینده مجلس نیز در جلسه دیروز "شورای ملی" حضور داشتند. این دو شخصیت سیاسی کانادا هر دو از حامیان تحریم و مخالف تجدید رابطه کانادا و ایران هستند.

طبق گزارش رسانه ها اروین کاتلر یکی از شخصیت هایی بود که برای خروج مجاهدین خلق از لیست سازمان های تروریستی تلاش بسیار کرد. او حالا در گردهمایی طرفداران رضا پهلوی نیز حضور دارد.

در جلسه دیروز مایکل لِویت نماینده مجلس کانادا بار دیگر خواستار اعمال تحریم های Magnitsky علیه ایران شد.

 

یکی از شرکت کنندگان در این جلسه که برای پرسش از مسیح علینژاد رفته بود در تویتر نوشته است با برخورد و توهین برگزار کنندگان روبرو شده اند و جلسه را ترک کرده اند‌.

 

 

0

اخبار مرتبط

 • کنگره ایرانیان کانادا موفق شد از اطلاعات شخصی بیش از ۹۰۰ نفر از اعضای خود محافظت کند
 • ایران: کانادا رفاه چهارصد هزار ایرانی مقیم را گروگان اهداف سیاسی پوچ خود کرده است
 • نشنال آبزرور-ارتباط سیاستمداران کانادایی با فرقه ی مجاهدین
 • مسئول سیاست خارجی محافظه کاران کانادا: رابطه دیپلماتیک با سعودی آری با ایران نه
 • تلاش یک استاد دانشگاه کانادایی برای سرقت فناوری نظامی آمریکا و فروش آن به چین
 • بهشت ایرانیان متمول: گزارشی در کانادا از نسل‌کشی هزاران زن بومی پرده برداشت
 • ترجمه بخش های مهمی از دعوای حقوقی خاوری علیه میزراحی
 • چین به کانادا درباره تبعات کمک به آمریکا هشدار داد
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *