تروریست ها با سلاح شیمیایی به سوریه حمله کردند

23 بهمن 97 – ان آی تی وی نیوز

منابع سوری از حمله شیمیایی تروریست‌های جبهه النصره به منطقه ای در حومه ادلب و مصدوم شدن دو نظامی ارتش سوریه بر اثر آن خبر دادند.

بر اثر حمله شیمیایی تروریست‌ها به منطقه‌ای در حومه جنوبی شرق ادلب دو نظامی سوری مصدوم شدند.

بر اساس این گزارش؛ دو نظامی سوریه بر اثر استنشاق گاز سمی مصدوم شده‌اند. مصدوم این دو پس از آن رخ داد که گروه‌های تروریستی منطقه شم الهوی واقع در حومه جنوب شرقی ادلبرا با موشک‌های حاوی گازی سمی هدف قرار دادند.

یک- پیشتر وزارت دفاع روسیه، از برنامه ریزی تروریست ها برای یک حمله شیمیایی جعلی دیگر در سوریه خبر داد.

 روسیه: تروریست ها به دنبال یک حمله شیمیایی دیگر در سوریه هستندژنرال «ایگور کوناشنکوف»  سخنگوی وزارت دفاع روسیه گفت، تروریست ها به تازگی در ادلب شمال غرب سوریه نشستی برگزار کردند و در آن سناریوی صحنه سازی شیمیایی با استفاده از مواد شیمیایی سمی تایید شده است.

روسای جمهوری ایران، روسیه و ترکیه نیز در نشست روز جمعه خود درباره صحنه سازی شیمیایی و پیامدهای توطئه تروریست ها هشدار دادند.

روسیه از دو هفته پیش تاکنون، با انتشار بیانیه هایی از سوی وزارت دفاع و وزارت خارجه خود بارها از برنامه ریزی تروریست ها برای صحنه سازی شیمیایی در ادلب خبر داده است.

همزمان آمریکا نیز در حمایت از برنامه تروریست ها و برای منحرف کردن اذهان عمومی، دولت سوریه را متهم به برنامه ریزی برای حمله شیمیایی به ادلب کرده است.

آمریکا – فرانسه و بریتانیا پیشتر نیز ( 25 حمل ) به بهانه واهی استفاده دمشق از سلاح شیمیایی به سوریه حمله کرده بود.

بسیاری از کارشناسان متهم کردن دولت سوریه به استفاده از سلاح شیمیایی را تلاشی برای گمراه کردن افکار عمومی و وارونه کردن واقعیت ها به موازات پیروزی های اخیر ارتش سوریه در مقابل تروریست ها عنوان می کنند.

آمریکا و متحدانش بشدت نگران شکست تروریست ها در سوریه هستند.

دوم- به نقل از خبرگزاری «تاس»، “سرگئی سالوماتین” رئیس مرکز روسی آشتی نیروهای متخاصم در سوریه خبر نگران کننده‌ای را اعلام کرد. به نگرانی روسیه از تکرار حمله شیمیایی در سوریه توسط تروریست‌هاگفته وی، بر اساس اطلاعات به دست آمده از منابع نظامی و اطلاعاتی روسی، تروریست‌های گروه جبهه النصره (که اکنون نام آنها به هیئت تحریرالشام تغییر یافته) در منطقه کاهش تنش ادلب در حال آماده سازی اقدام تحریک آمیز جدیدی با استفاده از مواد شیمیایی مسموم کننده برای دومین بار طی چند هفته اخیر هستند.

این مقام نظامی روس گفت: «بر اساس این اطلاعات، تروریست‌های این گروه توانسته‌اند به صورت مخفیانه 60 کپسول حاوی محموله ناشناس شیمیایی را به استان ادلب منتقل کنند. متخصصان شیمیایی همراه این محموله‌های خطرناک هستند که به زبان عربی صحبت می‌کنند. این احتمال وجود دارد که آنها از یکی از کشورهای اروپایی به سوریه آمده باشند.»

به گفته ژنرال سالوماتین، هدف از این اقدامات فراهم سازی اقدام تحریک‌آمیز جدیدی با استفاده از مواد شیمیایی مسموم کننده علیه ساکنین مسیحی شهر «محرده» در استان حماء و کریدور انسان‌دوستانه به وجود آمده در منطقه مسکونی “ابوالظهور” در استان ادلب است.

وی افزود: «همزمان با این مسئله نظامیان روسی افزایش تیراندازی‌ها در منطقه کاهش تنش ادلب را ثبت کرده‌اند. تنها طی 24 ساعت گذشته تروریست‌ها سه بار به مناطق شمال غربی شهر حلب و چهار بار به حومه غربی این شهر حمله کردند. به عقیده کارشناسان، همه این رویدادها گویای آن است که تروریست‌هایی که مناطقی از استان ادلب را به اشغال خود درآوردند، خواهان صلح نبوده و تلاش می‌کنند تا اقدامات تحریک آمیزی را برای تکرار حملات ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا به نیروهای دولت سوریه فراهم کنند. بهانه حملات هوایی ائتلاف غربی به نیروهای دولتی روسیه نیز حمله شیمیایی برنامه ریزی شده‌ای است که ارتش سوریه به ارتکاب آن متهم خواهد شد.»

سوم-

ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه در هفتم فوریه جاری اعلام کرده بود که تروریست‌ها در ادلب به انبار مواد سمی در طول خط تماس با نیروهای مسلح سوریه ادامه می‌دهند و هدف آنها سیطره بر منطقه کاهش تنش است.

در دوم فوریه جاری هم برخی منابع از انتقال محموله‌های گاز شیمیایی به وسیله تروریست‌های جبهه النصره از یکی از مواضع گروه موسوم به الترکستانی جسرالشغور به سوی شهرک خان شیخون در حومه جنوبی ادلب با همکاری کلاه سفیدها و کارشناسان اروپایی خبر داده بودند.

این منابع اعلام کرده بودند که این محموله‌ها با آمبولانس‌ها متعلق به کلاه سفیدها و با نظارت دو کارشناس انگلیسی و یک کارشناس بلژیکی منتقل شده‌اند.

0

اخبار مرتبط

 • افشاگری اشپیگل در مورد نقش لابی اسرائیلی در تصمیمات دولت آلمان
 • توالی جنایت در اروپا: اجساد ۸۲ مهاجر در سواحل تونس از آب گرفته شد
 • پوتین و مورالس: تحریم‌های آمریکا علیه ایران را محکوم می‌کنیم
 • ایران از سیاست چین واحد حمایت کرد
 • توپخانه و پهپادهای سپاه پاسداران به مقرهای کومله و دمکرات در کردستان عراق حمله کردند
 • آغاز تحقیقات درباره حملات شیمیایی سوریه برای معرفی عاملان
 • روسیه از اروپا انتقام گرفت: ورود استروی ترنس به بندر طرطوس
 • خانواده دُرمانی (تلویزیون اندیشه): فخرآور و ش.همایون دروغگو هستند- ش.همایون:دُرمانی دروغگوست
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *