واشنگتن به دنبال چیست؟ خارج کردن مزدوران تروریست خود از سوریه و به چنگ‌ آوردن ۴۰ تن طلای مسروقه داعش

24 بهمن 97 – ان آی تی وی نیوز

واشنگتن به دنبال خارج‌ کردن مزدوران تروریست خود از سوریه و به چنگ‌ آوردن ۴۰ تن طلای مسروقه داعش

آمریکا برای نجات تروریست‌های باقی‌مانده در سوریه از طریق تهیه برنامه‌هایی برای قاچاق این افراد به خارج و اعمال فشار بر هم‌پیمانانش جهت پذیرش این تروریست‌ها تلاش می‌کند.

 

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد: این اولین باری نیست که واشنگتن عملیات قاچاق و انتقال تروریست‌ها را انجام می‌دهد. طی سال‌های گذشته به ویژه در دیرالزور جنگنده‌های آمریکایی تروریست‌های داعش را که واشنگتن مدعی است با آن‌ها در سوریه و عراق می‌جنگد انتقال داده بودند. واشنگتن نیز این بار برای کمک به تروریست‌ها، بازگشت به کشورهای اصلی خود را بهانه کرده است.

 

یک مسئول آمریکایی صراحتاً به خبرگزاری فرانسه گفت که آمریکا آماده مشارکت در عملیات قاچاق بقایای تروریست‌های خارجی و خانواده‌هایشان به شرط سرعت بخشیدن به این روند است؛ به ویژه اینکه آمریکا قصد دارد نیروهای خود را از سوریه خارج کند.

نتیجه تصویری برای سرقت میراث فرهنگی سوریه

مسئله کمبود وقت برای نجات تروریست‌ها کاملاً در اظهارات این مسئول آمریکایی واضح است. این مسئول گفت: این عملیات صرفاً به اعزام یک هواپیما به شمال شرق سوریه محدود نمی‌شود بلکه مشکلات فنی و لجستیکی پیچیده‌ای در این باره وجود دارد که باید آن را حل کرد.

 

وی در این راستا به مشخص کردن تابعیت‌های تروریست‌ها و گردهم‌آوردنشان اشاره و تأکید کرد که مسئولیت حراست از تروریست‌ها طی عملیات برعهده هم‌پیمانان واشنگتن است.

 

شاید نزدیک شدن موعد عقب‌نشینی آمریکا از سوریه مسئولان آمریکایی را وادار کرده که در اظهاراتشان به مسئله بازگرداندن تروریست‌های خارجی به کشورهای خود اشاره کنند. اخیراً هماهنگ کننده مبارزه با تروریسم در وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که انتقال تروریست‌های خارجی به کشورهای اصلی خود بهترین راهکار است.

 

یک منبع فرانسوی آگاه اعلام کرد که به احتمال خیلی زیاد از جنگنده‌های آمریکایی برای انتقال تروریست‌های فرانسوی و دیگر تروریست‌ها به خارج سوریه استفاده شود.

نقش واشنگتن در حمایت از تروریست‌ها در داخل سوریه و نجاتشان بعد از عملیات قاچاق “کلاه‌سفیدها” و خانواده‌هایشان با حمایت اسرائیل کاملاً آشکار شده است.

 

آمریکا به دنبال به چنگ آوردن ۴۰ تن طلای مسروقه در نزد داعش است

 

رئیس دیده‌بان حقوق بشر سوریه تاکید کرد که گروه تروریستی داعش ۴۰ تن طلا از ملت سوریه و عراق به سرقت برده و این گنج بعد از سیطره ائتلاف ضد داعش و نیروهای سوریه دموکراتیک بر آخرین مقر داعش در شرق سوریه به دست آنها خواهد افتاد.

 

رامی عبدالرحمان، رئیس دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که نیروهای وابسته به ائتلاف بین‌المللی ضد داعش به رهبری واشنگتن و نیروهای سوریه دموکراتیک در صورتی که آخرین پایگاه تروریست‌های داعش در شرق فرات را تحت کنترل خود درآورند حدود ۴۰ تن طلا که توسط تروریست‌ها از عراق و سوریه به سرقت رفته را مصادره خواهند کرد.

بنا بر گزارش روسیاالیوم، رامی عبدالرحمان خاطرنشان کرد: ما در خصوص ثروت‌های بسیاری سخن می‌گوئیم و هراس این را داریم که این ثروت به ملت سوریه و عراق بازنگردد و ائتلاف ضد داعش آن را مصادره کند.

 

مدیر دیده‌بان حقوق بشر سوریه هچنین گفت: داعش این مقدار طلا را طی سال‌های گذشته از مناطق تحت کنترل خود در عراق و سوریه به سرقت برده است.

نتیجه تصویری برای سرقت میراث فرهنگی سوریه

وی در ادامه افزود: دلیل عدم بمباران‌های گسترده ائتلاف آمریکا در این منطقه این است که طلاهایی که دست داعش است از بین نرود.

 

براساس گزارش سایت اسرائیلی “نتسیو نت” که سایتی اطلاعاتی است نیروهای ائتلاف آمریکایی در تلاش هستند آخرین مقر داعش را برای تصاحب این ۴۰ تن طلا تحت سیطره بگیرند.

 

طبق گزارش این سایت اسرائیلی، ائتلاف به سرکردگان داعش وعده داده اگر این ۴۰ تن طلا را به این ائتلاف بدهند از حمایت این گروه برخوردار خواهند شد و می‌توانند از طریق گذرگاه‌های امن جهت عبور خود و خانواده‌هایشان به مناطقی که خودشان انتخاب می‌کنند، بروند.

 

این گزارش می‌آورد، داعش در حال حاضر با حملات شدیدی در منطقه شهرک “بیروز” از سوی نیروهای کرد و با پشتیبانی هوایی ائتلاف آمریکایی روبه‌رو است.

طبق این گزارش، به رغم خسارت‌های متعدد وارده به داعش اما این گروه تاکنون در سد حملات زمینی علیه خود موفق بوده در حالیکه حملات هوایی ائتلاف آمریکا منجر به کشتار غیرنظامیان این منطقه شده است.

براساس گزارش این سایت، ارزش این طلا که در اختیار داعش است حدود ۱.۷ میلیارد دلار است.

ایسنا

0

اخبار مرتبط

 • مشاور امنیت ملی اوباما: ترامپ درباره ایران کاملا دروغ می‌گوید
 • میلیاردر آمریکایی به اتهام قاچاق انسان دستگیر شد
 • اتفاقی بی سابقه در آمریکا: تصمیم «جورج سوروس» و «چارلز کخ» برای راه اندازی اندیشکده ای علیه تحریم، جنگ و کمپین های تغییر حکومت در کشورها
 • طرح آمریکا برای اعمال تعرفه تجاری ۴ میلیارد دلاری علیه اروپا
 • سفیر آمریکا در اسرائیل کلنگ بدست در کنار اسرائیلی ها
 • واشنگتن‌پست: قاطعیت ترامپ در قبال ایران نتیجه عکس داشت
 • متن مصاحبه ترامپ با «ان بی سی» در مورد ایران
 • نیویورک تایمز: ترامپ از ترس پوتین، ایران را بمباران نکرد
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *