سواد سیاسی رودی جولیانی، بی اعتباری کنفرانس ورشو: ما معتقدیم آلترناتیو رژیم مریم رجوی است

24 بهمن 97 -سارا زهیری- ان آی تی وی نیوز

همایش «ترویج آینده‌ای از صلح و امنیت در خاورمیانه» در ورشو با سخنرانانی مزدبگیری همچون رودی جولیانی، نماینده تام الاختیار رئیس جمهور آمریکا باسواد سیاسی چنان اندک که مریم رجوی را آلترناتیو تغییر رژیم در ایران میداند!

در 9 تیر ماه 1396 رودی جولیانی گفته بود که "معتقد است سیاست مماشات با ایران یک سیاست شکست خورده است و آمریکا باید با در نظر گرفتن یک سیاست قوی به تغییر رژیم در ایران کمک کند".

حال سوال این است: به اعتقاد نماینده تام الاختیار آقای ترامپ یعنی رئیس جمهور ایالات متحده ی آمریکا و بعبارتی پلیس جهان "انتخاب مریم رجوی بعنوان یک آلترناتیو قوی" همان "سیاست قوی برای تغییر رژیم" در ایران است؟!

خب از لحاظ دانش سیاسی این چیزی شبیه طنز است و نه بیشتر:

رودی جولیانی، از وکلای ترامپ توسط سازمان مجاهدین برای سخنرانی در ورشو علیه جمهوری اسلامی دعوت شده است.

البته آقای جولیانی به رادیو فردا گفته است: «من اینجا به عنوان شخص حقیقی شرکت کردم نه به عنوان وکیل ایشان. من وکیل خصوصی هستم نه دولتی و از طرف خودم صحبت می کنم.»!!! -(از اعتبارات یک کنفرانس حضور افراد حقیقی ست!!!)

رودی جولیانی مریم رجوی را «آلترناتیو» برای رهبری ایران نامید و گفت، رهبر جمهوری اسلامی نگران مجاهدین خلق است.

او تصریح کرد:« آنها تنها گروهی هستند که سازماندهی خوبی دارند و می توانند حکومت را در ایران بدست بگیرند که با سایر حکومت ها تفاوت داشته باشد.»

توضیح- اینکه برخی سیاستمداران در ازای دریافت مبالغی در  جهت منافع و پروپاگاندا برای گروهها و جناح ها سخنرانی کنند امری رایج است؛ اما یک سیاستمدار در ازای دریافت چه مبلغی می تواند چیزی شبیه به یک طنز را در سخنرانی خود در راستای اهداف دعوت کننده تبلیغ نماید؟! یک بررسی کوچک و آمار و ارقام بخوبی نشان میدهد مجاهدین سالهاست هیچ جایی میان افکار عمومی ایرانیان ندارند و حتی منفورترین گروه تاریخ معاصر ایران را می توان مجاهدین نامید.

به گزارش منابع خبری مجاهدین در شبکه‌های اجتماعی، جولیانی در تظاهرات مجاهدین مریم رجوی را به عنوان آلترناتیو حکومت اسلامی برای رژیم‌چنج معرفی کرده است!

در خود کنفرانس هیچ‌کدام از گروه‌های هوادار تغییر رژیم در ایران شرکت داده نشده‌اند. برگزار کنندگان کنفرانس به شاهزاده رضا پهلوی و تشکل‌های هوادار او بهایی نداده اند.

هواداران رضا پهلوی با چند اتوبوس به ورشو سفر کرده‌اند تا به نفع رضا پهلوی تظاهرات کنند.


اخبار مرتبط

 • سردار سلیمانی خطاب به دولت پاکستان: این تذهبون! چه تسلیتی دارید به ملت ایران بگویید؟!
 • سارا زهیری- به شادی صدر از “فعالین حقوق تروریسم” که استفاده از واژه “سیاه” را نژادپرستانه اعلام کرد؛ آیا “نادیا مراد” هم باید از شما عذرخواهی کند؟
 • یونس زنگی آبادی: چند کلام درباره فعالیت مربوط به ایران در غرب
 • حامد صرافپور: خشم مجاهدین از کنفرانس امنیتی مونیخ تا اشپیگل!
 • ماجرای ۴ خصوصی‌سازی بدون بازسازی و پرحاشیه- ردپای سیاست‌های خصوصی‌سازی در اعتراضات کارگران
 • پروژه‌های مخفیانه، اعتبار خبرنگاران را هدف گرفته‌ است
 • دادگاه لاهه آمریکا را ملزم به بازپرداخت ۲ میلیارد دلار به ایران کرد
 • ویدوئو پاسخ های محکم و مستند محمد جواد ظریف در دفاع از برنامه از موشکی ایران
 • پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *