سواد سیاسی رودی جولیانی، بی اعتباری کنفرانس ورشو: ما معتقدیم آلترناتیو رژیم مریم رجوی است

24 بهمن 97 -سارا زهیری- ان آی تی وی نیوز

همایش «ترویج آینده‌ای از صلح و امنیت در خاورمیانه» در ورشو با سخنرانانی مزدبگیری همچون رودی جولیانی، نماینده تام الاختیار رئیس جمهور آمریکا باسواد سیاسی چنان اندک که مریم رجوی را آلترناتیو تغییر رژیم در ایران میداند!

در 9 تیر ماه 1396 رودی جولیانی گفته بود که “معتقد است سیاست مماشات با ایران یک سیاست شکست خورده است و آمریکا باید با در نظر گرفتن یک سیاست قوی به تغییر رژیم در ایران کمک کند”.

حال سوال این است: به اعتقاد نماینده تام الاختیار آقای ترامپ یعنی رئیس جمهور ایالات متحده ی آمریکا و بعبارتی پلیس جهان “انتخاب مریم رجوی بعنوان یک آلترناتیو قوی” همان “سیاست قوی برای تغییر رژیم” در ایران است؟!

خب از لحاظ دانش سیاسی این چیزی شبیه طنز است و نه بیشتر:

رودی جولیانی، از وکلای ترامپ توسط سازمان مجاهدین برای سخنرانی در ورشو علیه جمهوری اسلامی دعوت شده است.

البته آقای جولیانی به رادیو فردا گفته است: «من اینجا به عنوان شخص حقیقی شرکت کردم نه به عنوان وکیل ایشان. من وکیل خصوصی هستم نه دولتی و از طرف خودم صحبت می کنم.»!!! -(از اعتبارات یک کنفرانس حضور افراد حقیقی ست!!!)

رودی جولیانی مریم رجوی را «آلترناتیو» برای رهبری ایران نامید و گفت، رهبر جمهوری اسلامی نگران مجاهدین خلق است.

او تصریح کرد:« آنها تنها گروهی هستند که سازماندهی خوبی دارند و می توانند حکومت را در ایران بدست بگیرند که با سایر حکومت ها تفاوت داشته باشد.»

توضیح- اینکه برخی سیاستمداران در ازای دریافت مبالغی در  جهت منافع و پروپاگاندا برای گروهها و جناح ها سخنرانی کنند امری رایج است؛ اما یک سیاستمدار در ازای دریافت چه مبلغی می تواند چیزی شبیه به یک طنز را در سخنرانی خود در راستای اهداف دعوت کننده تبلیغ نماید؟! یک بررسی کوچک و آمار و ارقام بخوبی نشان میدهد مجاهدین سالهاست هیچ جایی میان افکار عمومی ایرانیان ندارند و حتی منفورترین گروه تاریخ معاصر ایران را می توان مجاهدین نامید.

به گزارش منابع خبری مجاهدین در شبکه‌های اجتماعی، جولیانی در تظاهرات مجاهدین مریم رجوی را به عنوان آلترناتیو حکومت اسلامی برای رژیم‌چنج معرفی کرده است!

در خود کنفرانس هیچ‌کدام از گروه‌های هوادار تغییر رژیم در ایران شرکت داده نشده‌اند. برگزار کنندگان کنفرانس به شاهزاده رضا پهلوی و تشکل‌های هوادار او بهایی نداده اند.

هواداران رضا پهلوی با چند اتوبوس به ورشو سفر کرده‌اند تا به نفع رضا پهلوی تظاهرات کنند.

0

اخبار مرتبط

 • مدافعان نجفی: نجفی حق داشت همسرش را بکشد!!!
 • فرامرز دادرس/جلیل مرتضوی: هر کس مخالف جنگ و تحریم باشد و کاری جهت منافع ملی ایرانیان کند از سمت عده ای متهم به جاسوسی و لابی گری برای ج.ا می شود!
 • گفتگوی جلیل مرتضوی بایک فعال سیاسی آمریکایی نسبت به تنش های ایران و آمریکا
 • نامی که بی بی سی برای تجزیه ایران گذاشت: آزاد سازی بخش هایی از ایران! +ویدئو
 • مهرداد فرهمند-بی بی سی: زنان تن فروش ایران برای رونق اقتصادی وبازگشایی سفارت عربستان به عرب ها خدمات دهند
 • خانواده دُرمانی (تلویزیون اندیشه): فخرآور و ش.همایون دروغگو هستند- ش.همایون:دُرمانی دروغگوست
 • حشمت رئیسی: بازگشت دوباره بریتانیا به راهزنی دریایی در زمان بازگشت اعتماد به نفس به ایرانیان
 • فرامرز دادرس: افشای عمدی ایمیل سفیر انگلیس و دام انگلیس برای تشویق ایران به جنگ/تحریم های فعلی علیه ایران غیرقانونی ست
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *