رییس‌جمهور عراق: ۱۳ عضو فرانسوی داعش را همین جا محاکمه می‌کنیم

10 اسفند 97 – ان آی تی وی نیوز

رییس جمهور عراق بر محاکمه و مجازات چندین عضو فرانسوی گروه تروریستی داعش در خاک کشورش تاکید کرد.

شفقنا به نقل از خبرگزاری فرانسه- ۱۳ عضو فرانسوی گروه تکفیری داعش از سوی نیروهای کرد سوریه به عراق تحویل داده شده‌اند. آنها متهم به جنایات جنگی در حق مردم دو کشور هستند. در همین حال، برهم صالح رییس جمهور عراق روز دوشنبه تاکید کرد بغداد خود این تروریست‌ها را مجازات خواهد کرد و قصد ندارد آنها را به فرانسه تحویل دهد.

صالح پس از دیدار با امانوئل مکرون رییس جمهور فرانسه در پاریس در یک کنفرانس خبری گفت: این تروریست‌ها علیه مردم و نیروهای نظامی عراق مرتکب جنایت شده‌اند و باید در خاک عراق و در دادگاه عراق محاکمه شوند.

گفته‌های برهم صالح درحالی بیان می‌شود که ترامپ به دنبال ایجاد فشار به کشورهای اروپایی برای پذیرش تروریست‌ها است؛ حال آنکه خود جلوی ورود یک بیوه داعشی به آمریکا را گرفت.

توضیح – امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه در نشستی با شرکت برخی از شهرداران در کاخ الیزه گفت : تروریستهای فرانسوی عضو سازمان تروریستی داعش در سوریه و عراق به فرانسه آورده نخواهند شد.

رئیس جمهور فرانسه ضمن اشاره به اینکه فرانسه موقعیت خود در مورد این موضوع را همواره حفظ کرده است اعلام کرد : این تروریستها در کشورهایی که دستگیر شدند، باید محاکمه شوند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز در پیام توییتری خود کشورهای اروپایی را دعوت کرده بود تا اعضای اروپایی تبار تروریستهای داعشی دستگیر شده در سوریه را تحویل گرفته و محاکمه کنند. زیرا در غیر این صورت ناگزیر از آزادی تروریستها خواهند شد.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *