روسیه موشک های قاره پیما مستقر خواهد کرد

14 اسفند 97 – ان آی تی وی نیوز

مسکو که خروج خود از معاهده منع موشک های هسته ای میان برد را اعلام کرد، واشنگتن را به استقرار موشک های دوربرد تهدید کرد.

آنتونوف ضمن ابراز نگرانی از خروج آمریکا از معاهده منع موشک‌های هسته‌ای میان برد و کوتاه برد تاکید کرد ممکن است مسکو به استقرار موشک‌هایی با قابلیت حمله به سراسر قاره اروپا مجبور شود. این امر در صورتی رخ خواهد داد که آمریکا نیز چنین تسلیحاتی را در منطقه مستقر کند.

وی گفت:” ما بسیار نگرانیم که پس از تصمیم آمریکا مبنی بر خروج از آی. ان. اف، موشک‌هایی در قلمرو متحدان اروپایی ما مستقر شوند. در این صورت ما مجبور خواهیم شد موشک‌های خودمان را مستقر کنیم و شما خواهید دید که آن‌ها تمام اراضی کشور‌های اروپایی را پوشش خواهند داد. ”

سفیر روسیه در آمریکا همچنین از تعهد دو کشور در مبارزه با تروریسم و تلاش روسیه برای متقاعد ساختن آمریکا برای ادامه همکاری در این زمینه خبر داد.

روابط آمریکا و روسیه به اذعان طرفین در پایین‌ترین سطح از زمان جنگ سرد قرار دارد. تنش در روابط دو کشور در پی اتهام واشنگتن به مسکو در مورد مداخله در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا آغاز شد. علیرغم رد این اتهام از سوی روسیه، آمریکا اتهامات دیگری را نیز به روسیه وارد کرده که سبب افزایش تنش‌ها شده است. نقض مقررات معاهده منع موشک‌های میان برد و کوتاه برد هسته‌ای موسوم به آی‌ان‌اف اتهامی است که آمریکا با طرح آن خروج خود از این پیمان جنگ سردی را توجیه کرد.

میزان

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *