آمریکا اجازه استقرار «حشدالشعبی» در مرز سوریه را نداد!

14 اسفند 97 – ان آی تی وی نیوز

کمیسیون امنیت و دفاع در پارلمان عراق از اقدامات نیرو‌های امریکایی علیه نیرو‌های سازمان «حشدالشعبی» (بسیج مردمی) عراق انتقاد کرد.

علی جبار، عضو این کمیسیون به پایگاه خبری «المعلومه» گفت که «نیرو‌های امریکایی حاضر در نوار مرزی بین عراق و سوریه از طریق جنگنده‌ها و نیرو‌های جنگی خود مانع از رسیدن حشدالشعبی و هدف قرار گرفتن مراکز تجمع گروه تروریستی داعش در مناطق «الباغوز» در شرق سوریه می‌شوند».

وی با بیان این مطلب افزود: «امریکا می‌کوشد مانع رسیدن حشدالشعبی به مرز‌های سوریه شود، زیرا آن خطر بزرگی برای طرح‌ها و برنامه‌های امریکا در عراق است». یک منبع امنیتی حاضر در استان «الانبار» هم اعلام کرد که نیرو‌های امریکایی با حمایت بالگرد‌های جنگی، منطقه «الرمانه» در مرز‌های عراق و سوریه را شناسایی کردند. در حال حاضر، امریکا به همراه شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «نیرو‌های دموکراتیک سوریه» با عناصر داعش در شرق سوریه توافق کردند و چند تُن طلا و میلیون‌ها دلار را که در اختیار داعش بود، از این گروه گرفتند.

در همین راستا، «حسن الساری» دبیرکل جنبش «الجهاد و البناء» وابسته به سازمان «حشدالشعبی» اول اسفندماه از اقدامات امریکا علیه این سازمان انتقاد کرد و گفت که امریکا نخواهد توانست نیرو‌های حشدالشعبی را از مرز عراق با سوریه دور کند.

از سوی دیگر، پس از اعلام شورای استانداری الانبار مبنی بر حضور صد‌ها تروریست داعش در مناطق صحرایی الانبار، نیرو‌های امنیتی اعلام کردند که این مناطق، نظامی به شمار می‌روند. یک منبع آگاه به شبکه «العهد» عراق گفت که نیرو‌های امنیتی عراق، صحرای الانبار را منطقه نظامی اعلام کردند و از غیرنظامیان به ویژه دامداران حاضر در این منطقه خواسته شده است که خارج شوند.

 

خبرگزاری جوان

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *