رای الیوم: نتانیاهو ترسوتر از آن است که به اقدام نظامی علیه غزه دست بزند

15 اسفند 97 – ان آی تی وی نیوز

روزنامه الکترونیکی رای الیوم در گزارشی با اشاره به اقدامات حماس در غزه علیه مواضع رژیم صهیونیستی در جنوب سرزمین‌های اشغالی نوشت بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این رژیم که تحلیلگران امور نظامی تاکید می‌کنند در ورطه بزرگی گرفتار شده است، ترسوتر از آن است که قبل از انتخابات سراسری اسرائیل به اقدامی نظامی علیه نوار غزه دست بزند و صحبت‌های او مبنی بر وارد کردن ضربه نظامی به حماس قبل از انتخابات مسخره است زیرا نتانیاهو واقعیت را نمی‌گوید و ارتش هم برای جنگ آماده نیست.

اما آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ سابق اسرائیل، ادعا کرد: چاره‌ای جز چهارمین و آخرین جنگ علیه غزه نیست تا قدرت فلسطینی‌ها از بین برود. وی در مراسمی در تل آویو گفت: فرصت برای دستیابی به راه حل همیشگی در غزه وجود دارد، اما باید اراده، باور و این آرزوی آن‌ها را که یک روز ما را به دریا خواهند ریخت، از بین ببریم.

در ادامه گزارش آمده است: در کنار راهپیمایی‌های بازگشت، فعالیت‌های شبانه نیز از دهم فوریه گذشته در برخی مناطق در طول دیوار حائل بین نوار غزه و سرزمین‌های اشغالی بعد از چند ماه توقف، آغاز شده است. جوانان در یگان “آشفتگی‌های شبانه” لاستیک‌ها را آتش می‌زنند و بطری‌های آتش‌زا به سمت نظامیان اشغالگر پرتاب می‌کنند.

در همین خصوص، پایگاه خبری عبری زبان والا به نقل از منابع امنیتی بلندپایه در تل آویو اعلام کرد جنبش حماس سازوکار ارسال بالن‌های آتش‌زا از سمت غزه به سمت شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف آن را توسعه داده است. در سازوکار جدید بالن‌ها می‌توانند بمب حمل کنند و در مدت زمان بسیار کوتاهی بمب را مستقیما به سمت نظامیان نزدیک دیوار حائل یا شهرک‌های صهیونیست‌نشین رها کنند.

بنابر اعلام این پایگاه، بمب‌هایی که جوانان فلسطینی در روز‌های اعتراض نزدیک دیوار حائل پرتاب می‌کنند دیوار‌های خانه‌های شهرک نشینان را می‌لرزاند.

دیروز دوشنبه گزارشی از تلویزیون اسرائیل درباره راهپیمایی بازگشت و فرسوده شدن ارتش اسرائیل پخش شد. گال برگر، تحلیلگر امور فلسطین در موسسه نیمه دولتی رادیو و تلویزیون اسرائیل تاکید کرد با وجود ادعا‌های تل آویو، جنبش حماس برای حضور در تظاهرات بازگشت به جوانان پول نمی‌دهد و حداکثر کاری که انجام می‌دهد این است که برای انتقال آن‌ها به دیوار حائل، اتوبوس در اختیارشان قرار می‌دهد.

در پایان این گزارش آمده است: یگان‌های مردمی با هدف فرسوده کردن نظامیان اشغالگر و آشفته کردن آن‌ها به اقدامات شبانه دست می‌زنند. کمیته ملی راهپیمایی بازگشت و شکست محاصره (متشکل از گروه‌های فلسطینی) روز دوشنبه اعلام کرد فعالیت‌های دریایی نزدیک مرز‌های دریایی شمال غزه آغاز شده است که این اقدام نیز در چارچوب تلاش‌های فلسطینی‌ها برای فرسوده کردن ارتش اسرائیل و ترساندن شهرک‌نشینانی قرار دارد که در شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف غزه ساکن هستند./iuvmpress

0

اخبار مرتبط

 • لوفیگارو: بزرگترین شکست عربستان در یمن رقم می‌خورد
 • آفریقای جنوبی میزبان نشست همبستگی در برابر زورگویی‌های آمریکا
 • جزئیات نشست ۶ ساعته رهبران حماس و جهاد اسلامی/ اصرار ابومازن بر حرکت در مسیر ویرانگر و پرهزینه
 • روسیه : آمریکا در سرقت فناوری سابقه ای طولانی دارد
 • سخنان جکی چان دربارۀ حوادث هنگ کنگ و حمایت آمریکا از خشونت به اسم دموکراسی
 • هاآرتص: اسرائیل از انفعال آمریکا در مقابل ایران نگران است
 • ماکرون به نیروهای امنیتی فرانسه: در انتقاد از ایران احتیاط کنید
 • شرکت‌های امنیت دریایی محافظان انگلیسی را از خلیج فارس حذف کردند
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *