روسیه: از رویکرد مادورو حمایت می‌کنیم

سایت وزارت امور خارجه روسیه در پیامی در صفحه توییتر خود به نقل از ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه نوشت: تنش‌ها در ونزوئلا و اطراف این کشور ادامه دارد. برخی ارزیابی‌های مهم در کنفرانس خبری مشترک سرگئی لاوروف (وزیر امور خارجه روسیه) و دلسی رودریگز، معاون رئیس جمهور ونزوئلا در اول مارس بیان شد. رودریگز در جریان این گفتگو‌ها در مسکو یک بار دیگر به صورت علنی تایید کرد که نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا آماده آغاز گفتگویی سازنده با مخالفان است. ما قویا از موضع خردمندانه این دولت مشروع حمایت می‌کنیم.

در همین حال سایت وزارت امور خارجه روسیه در پیام دیگری در صفحه توییتر خود به نقل از ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه نوشت بطور کلی، ما اوضاع سوریه را باثبات ارزیابی می‌کنیم.

در این پیام همچنین آمده است: کانون اصلی تنش‌ها در ادلب در شمال شرقی و جنوب سوریه باقی است. ما تحولات بسیار خطرناکی را در منطقه بدون تنش ادلب شاهدیم. با توجه به تمرکز فراوان جامعه بین المللی بر اردوگاه آوارگان رکبان، نبود توجه و سکوت در قبال بحران (اردوگاه) الهول عجیب است. ظاهرا نادیده گرفتن اوضاع فاجعه بار در این اردوگاه بهترین کار است. ما معتقدیم بازگشت دمشق به خانواده کشور‌های عربی و احیای عضویت این کشور در اتحادیه عرب باید به شکلی مضاعف به ثبات و آرامش در خاورمیانه کمک کند.

iuvmpress

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *