سخنگوی جنبش نجباء عراق: آمریکا را از کشورمان بیرون می کنیم

سید هاشم الموسوی در کنفرانس مطبوعاتی به سئوالات خبرنگاران درباره اقدام خصمانه اخیر آمریکا در قرار دادن نام این جنبش و شیخ «اکرم الکعبی» در فهرست تحریم خود اظهار داشت : منطقه شاهد چالش‌ها و توطئه‌های زیادی است و از جمله مهمترینش معامله قرن و تلاش برای عادی سازی روابط با اسرائیل و تحریم‌های آمریکاست. آمریکا در حال اعمال فشار سیاسی، اقتصادی و نظامی بر محور مقاومت است، اما تا کنون این فشارها شکست خورده است.

وی افزود  آنچه در عراق جریان دارد نیز بخشی از طرح شکست‌خورده آمریکاست. آمریکا دنبال روی کار آمدن دولت و قانون اساسی ضعیف در عراق بود، اما در عراق هم شکست خورده است. آگاهی و هوشیاری مردم عراق بزرگتر از طرح‌های آمریکاست.

عضو ارشد بسیج مردمی عراق ادامه داد: ما طبق قوانین الهی و بین‌المللی که مقابله با هر کشور متجاوز را قانونی می‌داند، با آمریکا مقابله کرده‌ایم. ما در جنبش نُجَباء به فرماندهی شیخ اکرم الکعبی، بخشی از مقابله حتمی با نیروهای اشغالگر آمریکا هستیم. ما هیچ روزی در مقابل هیچ کشوری که بخواهد حاکمیت عراق را نقض کند عقب نشینی نخواهیم کرد و بر سر حقوق خود چانه‌زنی نخواهیم کرد. این مایه افتخار ماست که تاریخ خواهد نوشت چطور آمریکا را وادار به عقب‌نشینی و شکست کردیم.

الموسوی افزود: تحریم اقتصادی و محاصره سیاسی و حجم فعالیت رسانه‌ای سفارت آمریکا در ریاض برای جنگ روانی، جنبش نُجَباء را از ادامه کار و مبارزه بازنخواهد داشت. آمریکا به‌دنبال فرسایش نیروها و محور مقاومت در جنگ با داعش و نیروهای تکفیری در عراق و سوریه بود و نام این نبرد را نبرد فرسایشی گذاشت، اما ما در محور مقاومت اعلام کردیم که هرروز باتجربه‌تر خواهیم شد و جبهه‌های رسانه‌ای و میدانی قوی‌تری در مقایسه با گذشته خواهیم داشت.

وی خاطر نشان کرد یکی از علت‌های تروریستی خواندن نُجَباء این است که ما اعلام کرده‌ایم حضور آمریکا در عراق غیرقانونی است و گفته‌ایم که از طریق پارلمان عراق برای خارج کردن آنان اقدام می‌کنیم. ما همچنین یگان آزادسازی جولان را در جنبش خود تأسیس کرده‌ایم و از سویی دیگر “معامله قرن” را رد کرده‌ایم. آمریکا برای جلب رضایت اسرائیل ما را در لیست تروریسم قرار داد./تسنیم

0

اخبار مرتبط

 • خانواده دُرمانی (تلویزیون اندیشه): فخرآور و ش.همایون دروغگو هستند- ش.همایون:دُرمانی دروغگوست
 • ترس اسرائیل از سفر “آبه” به ایران-تلفن نتانیاهو به “آبه” درباره ایران
 • امام جماعت ایرانی در فرانسه به جرم کمک به مهاجران برای عبور از مانش زندانی شد
 • حضور ترامپ در لندن-تظاهرات علیه ترامپ در لندن
 • سکوت،همکاری و نوکری اپوزیسونها و رسانه های فارسی زبان در مقابل طرح تجزیه ایران
 • همسر وزیر نفت سابق گروه تروریستی داعش محل اختفای البغدادی را افشا کرد
 • ترامپ: نیویورک تایمز درباره طرح اعزام 120 هزار نیرو به خاورمیانه دروغ می‌گوید
 • حماس: با افزایش بُرد راکت‌ها، تل‌آویو خواستار آتش‌بس شد
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *