گروه صلح طلب آمریکایی پس از بازگشت از ایران توسط اف بی آی بازجویی شدند

یکی از بنیانگذاران گروه صلح‌طلب آمریکایی که اخیراً با بخشی از اعضای گروهش به ایران سفر کرده بود، می‌گوید وی و همراهانش پس از بازگشت از این سفر با برخورد تهدیدآمیز پلیس فدرال آمریکا مواجه شده‌اند.

مجله هفته نوشت: در اواخر ماه فوریه یک هیئت ۲۸ نفره آمریکایی در قالب گروه صلح‌طب «کد پینک» به ایران سفر کردند آنها تلاش داشتند که علاوه بر مشاهده مستقیم جامعه ایران به علت قلب ماهیت رسانه های غربی با وزیر امور خارجه ایران نیز دیدار کنند.

«مدیا بنجامین» از مسئولان گروه صلح‌طلب کد پینک که در کنار سایر اعضای این سازمان مردم‌نهاد علیه دخالت‌های نظامی آمریکا در سایر کشورها و نیز برای احقاق حقوق فلسطینی‌ها و «نه گفتن» به تلاش‌ تندورهای آمریکایی برای جنگ با ایران تلاش می‌کند، از برخورد خوب و محترمانه مردم ایران با اعضای گروه خود سخن می‌گوید و تصریح می‌کند که این گروه در ایران با هیچ مشکل خاصی مواجه نشدند اما پس از بازگشت به آمریکا، اعضای ارشد گروه از جمله شخص وی به دلیل سفرشان به ایران از سوی مأموران اف‌بی‌آی تحت فشار قرار گرفته‌اند.

این فعال آمریکایی در مورد برخورد اف‌بی‌آبی با اعضای گروه کد پینک پس از بازگشت از ایران به خبرنگار پایگاه خبری «Realnews» گفته است: «من و آن رایت [از دیگر اعضای ارشد گروه] نه‌تنها در فرودگاه تحت بازرسی‌های مضاعف قرار گرفتیم، بلکه پس از آن به اف‌بی‌آی احضار شدیم و آنجا دیدیم که مأموران اف‌بی‌آی اطلاعات کاملی از آنچه ما در ایران انجام داده‌ایم را در یک پرونده گردآوری کرده‌اند؛ آنها بیشتر این اطلاعات را از وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌های خودمان به دست آورده بودند. البته آنها اطلاعاتی را نیز در مورد تحریم‌های آمریکا علیه ایران، سیاست‌های دولت در قبال ایران و مشکلاتی که خارجی‌ها در ایران داشته‌اند، به ما دادند تا ما را از صحبت کردن با ایرانی‌ها بترسانند. در هر صورت برخورد مأموران اف‌بی‌ای، با برخورد گرمی که ما در ایران شاهدش بودیم کاملاً متفاوت بود.»

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *