مادورو: ما مدارکی داریم که حمله سایبری علیه سیستم برق رسانی ونزوئلا از خاک آمریکا هدایت شده است

رئیس جمهوری ونزوئلا گفت: این موضوع تایید شده که حمله سایبری اخیر علیه سیستم برق رسانی ونزوئلا، از خاک آمریکا هدایت شده است.

به گزارش شبکه ‘تله سور’، ‘نیکلاس مادورو’ رئیس جمهوری ونزوئلا روز گذشته جمعه در جمع شماری از مقامات نیروهای مسلح این کشور خاطر نشان کرد: بدنبال این حملات که بطور مستقیم با فرماندهی واشنگتن و ‘جان بولتون’ مشاور امنیت ملی آمریکا صورت گرفت، خدمات رسانی در ونزوئلا مختل شد.

وی با اشاره به حمله سایبری آمریکا علیه سیستم برق رسانی ونزوئلا عنوان کرد: ما مدارک تحقیقات در مورد این اینکه حمله سایبری چگونه انجام شده و چه کسی عامل آن بوده را در اختیار داریم.

این اظهارات رئیس جمهوری ونزوئلا در حالی مطرح شده که مقامات دولتی کاراکاس اعلام کرده اند، برق رسانی از پنجشبه گذشته از سر گرفته شده و بسیاری از مناطق اکنون برق دارند.

مادورو در جمع مقامات نیروهای مسلح گفت: حملات علیه ونزوئلا ادامه خواهد داشت و باید همیشه آماده مقابله با این حملات باشیم. آنها (عوامل حملات) همچنان بدنبال حمله به سیستم برق رسانی کشور هستند. اما ما اکنون سیستم های دفاعی برای مقابله با این حملات داریم.

وی افزود: چند ماه پیش زمانیکه دشمنان ما فهمیدند نمی‌توانند مانع از برگزاری انتخابات در این کشور شوند، طرح ترور من را اجرایی کردند. ما آنها را شکست دادیم. راهبرد راست گراهای حامی امپریالیسم همکاری در حمله سایبری به سیستم برق رسانی ونزوئلا با ایجاد خشونت در جامعه بود.

ایرنا

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *