نیوزلند؛ فاجعه ای که تکرار می شود!

هنوز ژوئیه خونبار نروژ فراموش نشده است. جوانی مسلح با دست گرفتن سلاح و رفتن به شهر و بعد به جزیره، دانش آموزان بی گناه را به رگبار بست تا نشان دهد، نژاد برتری دارد و نسبت به سیاست های اتحادیه اروپا اعتراض داشته است!وی که با کار گذاشتن بمب در کنار یکی از ادارات اسلو منجر به خسارات فراوان و کشته شدن دست کم ۷ نفر شد با خیال راحت و بدون هیچ دغدغه ای به جزیره اوتایا رفت و ۶۹ تن را با بیرحمی تمام کشت. اسناد منتشر شده نشان میدهد بریویک با فاصله کمتر از دو تا سه متر با تیر مستقیم و با اسلحه اتوماتیک به سمت مغز نوجوانانی هدف گرفت که برای تعطیلات و اردو به اوتایا آمدند.

حادثه نروژ بارها در جاهای مختلف اروپا تکرار شد. کمی پیش در جلسه رسمی دادگاه در المان، مردی با چاقو به یک زن محجبه حمله کرد و او را جلوی قاضی و خانواده اش به قتل رساند. به همین سادگی !

این حوادث با آتش زدن مسجد، قتل مسلمانان با ضرب چاقو و اسیدپاشی در انگلیس و ده ها نمونه دیگر تکرار شد. بسیاری معتقدند بودند جریان افراط گرایی در حال رشد است که مقصدش کشتار مسلمانان و انگیزه دادن به گروه های تکفیری برای عملیات های بیشتر است. به عبارت دیگر این جریانات با همکاری سرویس های اطلاعاتی کشورهای خود سلاح و تجهیزات تهیه نموده و عملیاتی را در خاک کشور خود انجام میدهند تا با ترویج خشونت و یا سرکوب گروه های دیگر، انگیزه برای گروه های دیگر افراطی و تکفیری پر رنگ کنند.

حادثه نیوزلند از این دست حوادث بود. مردی با سلاح اتوماتیک و خشاب های پر و برای کشتن مسلمان به دو مسجد می رود و آنها را به رگ بار می بندد. چند بمب را نیز کنار مساجد می گذارد تا در صورت لزوم تلفات بیشتری به مسلمانان وارد سازد. در واقع تکرار حادثه نیوزلند و کشتار مسلمانان حتمی است و متاسفانه انتشار صدها ساعت فیلم و مستند علیه مسلمانان و ایجاد انزجار اجتماعی از مسلمانان تمامی ندارد.

با این حال، به طور قطع میتوان اذعان داشت هیچ کدام از این حوادث را رسانه های مسلمانان و بزرگان امت اسلامی، به پای مسیحیان و گروه های اندیشه ای و دینی نمی نویسند. حتی حادثه تروریستی و کشتار مردم بیگناه میانمار که توسط عناصر مختلف حکومت این کشور انجام شد، هیچ گاه توسط علمای اسلام به پای دین خاصی نوشته نشد!

در چنین شرایطی دولت های اروپایی یا بسیاری از دولت های غیر مسلمان همچون نیوزلند بایستی فکری برای تامین امنیت جان شهروندان خود از جمله مسلمانان داشته باشد. ترویج خشونت بی حد و حصری که این روزها فراگیر شده، به طور حتم نتایج دردناک تری خواهد داشت ./iuvmpress

0

اخبار مرتبط

 • لوفیگارو: بزرگترین شکست عربستان در یمن رقم می‌خورد
 • آفریقای جنوبی میزبان نشست همبستگی در برابر زورگویی‌های آمریکا
 • جزئیات نشست ۶ ساعته رهبران حماس و جهاد اسلامی/ اصرار ابومازن بر حرکت در مسیر ویرانگر و پرهزینه
 • روسیه : آمریکا در سرقت فناوری سابقه ای طولانی دارد
 • سخنان جکی چان دربارۀ حوادث هنگ کنگ و حمایت آمریکا از خشونت به اسم دموکراسی
 • هاآرتص: اسرائیل از انفعال آمریکا در مقابل ایران نگران است
 • ماکرون به نیروهای امنیتی فرانسه: در انتقاد از ایران احتیاط کنید
 • شرکت‌های امنیت دریایی محافظان انگلیسی را از خلیج فارس حذف کردند
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *