ترامپ الگوی خط فکری تروریست نیوزلند و سکوت رسانه های اصلی و حقوق بشری ها


آش فاشیسم در ترامپ چنان شور است که خانم آلبرایت کسی که وقتی خبرنگاری از او پرسید “آیا رسیدن آمریکا به

مسیح علینژاد از دوستداران خانم آلبرایت

اهدافش به بهای کشتن نیم میلیون کودک عراقی در اثر تحریم‌ها می‌ارزید؟ پاسخ داد: “بله، ارزشش را داشت! درباره ترامپ گفته است:
هر چند به نظر من ترامپ فاشیست نیست، اما برخوردهایش با آزادی بیان و نقش رسانه ها و نادیده گرفتن نهادها(ی مردمسالاری) مرا نگران می کند. 

تروریستی که جنایت کشتار مسلمانان در نیوزلند را مرتکب شد و توسط بسیاری رسانه ها یک حادثه تلقی شد و بسیاری فعالان حقوق بشر و منتقدان حقوق بشر در برخی کشورها درباره آن هنوز سکوت کرده اند، تحت تأثیر شعارهای نژادپرستانه و ناسیونالیست افراطی  دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده قرار داشته است. با نگاهی به سیاست های مهاجرتی ترامپ جای شک و تردیدی در تاثیر ترامپ بر تروریست نیوزلند باقی نمی ماند چراکه شعارهای او با شعارهای ترامپ مطابقت دارد.

البته خبر اخیر هم نباید نادیده گرفت: بر اساس گزارشی که کانال 13 اسرائیل منتشر کرد، تارانت مهاجم حمله نیوزلند، در تاریخ 25 اکتبر 2016 با گذرنامه استرالیا از فرودگاه بن گوریون در تل آویو وارد این کشور شده است.

واحد اطلاعاتی نشریه اکونومیست در ماه ژانویه، جایگاه آمریکا را از دمکراسی کامل و تمام عیار به نظام مردمسالاری معیوب و ناقص تقلیل داد. نویسنده این گزارش نوشته بود: اطمینان همگانی به دولت، نمایندگان منتخب و احزاب سیاسی آمریکا به سطوح بسیار پائین سقوط کرده است.

حملات رئیس جمهوری آمریکا به رسانه ها، ستایش از سران خودکامه و درخواست زندان برای مخالفان سیاسی، موجب ناراحتی منتقدان ترامپ شده است بطوریکه تعهد وی را به مردمسالاری مورد شک و تردید قرار داده اند.

جسیون استنلی استاد جامعه شناسی دانشگاه ییل انگلیس پیشتر درباره سیاست های ترامپ و پیامدهای آن هشدار داده بود. وی گفته بود: سیاست های دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ورود بی سر و صدا به فاشیسم است.

وی در گفت وگو با روزنامه گاردین هشدار داد: سیاست های ترامپ نوعی عادی سازی فاشیسم است؛ یعنی چیزی که زمانی از آن بسیار هراس داشتیم. این ادعا که مهاجران مسئول نقض اجتماعی هستند و رفتاری که با آنان می شود، نوعی سیاست فاشیستی است.

وی درباره پیامد خطرناک سیاست های ترامپ تاکید کرده بود: واقعیت این است رژیم هایی که به نظر می رسد به دنبال بسیج عمومی برای سلطه بر جهان هستند، در عمل اعمال مخاطره آمیز انجام می دهند و به مرور انجمن عمومی و نهادهای مستقل را ویران می کنند. افشای دروغین فساد درحالی که خود آنها از متولیان و مشارکت کنندگان در فاسد هستند، سطح دیگری از این گونه نظام ها را آشکار می کند.

استنلی گفت: در جامعه دانشگاهی آمریکا نیز اعتراض نسبت به عملکرد ترامپ رو به افزایش است به طوریکه برخی تصمیمات رئیس جمهوری همچون خروج از پیمان های بین المللی، اعمال تحریم ها علیه سایر کشورها و سیاست در قبال مهاجران در کانون این انتقادها قرار دارد.

حادثه تروریستی اخیر نشان دهنده هشدارهایی ست که پیشتر بسیاری از اساتید و نخبگان از طریق رسانه ها بیان کردند.

آمریکا هیچ‌گاه یک کشور سوسیالیست نخواهد شد؛ این گفته دونالد ترامپ در سخنرانی سالانه‌اش در کنگره این کشور است. البته این سخنان با واکنش ربارت ریش، وزیر سابق کار آمریکا روبه‌رو شد و به همین منظور وی یک مقاله در نقد عملکرد سیاست‌های دونالد ترامپ در روزنامه بریتانیایی گاردین نوشت. او پس از اینکه سخن ترامپ را نقل می‌کند که آمریکا هرگز سوسیالیست نخواهد شد، نوشت: اما باید یکی به دونالد ترامپ بگوید که آمریکا درحال‌حاضر جولانگاه سوسیالیسم است. اما این سوسیالیسم برای ثروتمندان است، با افراد دیگر با روی بی‌رحم کاپیتالیسم برخورد می‌شود.

1+

اخبار مرتبط

 • بی بی سی-بابایی خطاب به بنیانگذار آمد نیوز: شما فاسد و تروریست بازار تهران بودید+ویدئو
 • برگی از تاریخ-قتل‌عام شهروندان کرد در بیمارستان پاوه یک جنایت جنگی بود
 • فرامرز دادرس:آزادی نفتکش ایران نشان داد دوران زورگویی تمام شده است/جلیل مرتضوی:ترامپ برای انتخاب مجدد به کمک ایران احتیاج دارد
 • آمریکن کانسرواتیو:«صدای آمریکا» مالیات آمریکایی‌ها را خرج تبلیغ برای فرقه تروریستی مجاهدین می‌کند
 • ردپای موساد و سازمان سیا در بیت آقای قائم‌مقام!
 • فرامرز دادرس: ائتلاف آمریکا در خلیج فارس برای فروش اسلحه/جاسوسی در مواقع بحرانی جنایت است نه خیانت
 • رفع توقیف نفتکش ایرانی و تغییر مسیر به سوی مراکش
 • نشنال آبزرور-ارتباط سیاستمداران کانادایی با فرقه ی مجاهدین
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *