افشاگری مجتهد درباره نزدیکان محمد بن سلمان

فعال توئیتری و افشاکننده اسرار پشت پرده آل سعود، اسامی شماری از اعضای حلقه‌های نزدیک به بن سلمان را فاش کرد.

«مجتهد» که به انتشار اخبار پشت پرده خاندان سعودی شهرت دارد در توئیت‌های متعددی اسامی برخی اشخاص مهم را در تشکیلات محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی فاش و اعلام کرده است سعود القحطانی، ترکی آل الشیخ و بدر العساکر در حلقه نخست اطراف محمد بن سلمان هستند و عبدالرحمان الراشد، مساعد العیبان و احمد الخطیب حلقه دوم و ترکی الحمد، محمد آل الشیخ در حلقه سوم قرار دارند.

به گفته مجتهد، (ع بنت ب. بن ف) یکی از زنان خاندان سعودی است که جد پدری اش سعد بن عبدالرحمان و جد مادری اش محمد بن عبدالعزیز معروف به ابوشرین است. او پنج سال از بن سلمان بزرگتر است و پیش از ارتباط گرفتن با بن سلمان در حوزه تجارت فعالیت داشته است. مشخص نیست که بن سلمان به چه علت به او ارادت دارد، اما در امور سرمایه گذاری‌های شخصی‌اش در خارج از عربستان با او مشورت می‌کند.

این بانوی عربستانی مسئول ارزیابی مؤسسات خیریه در عربستان است و مسئولان و کارکنان این مؤسسات را منصوب می‌کند. وی جدا از حقوق و دستمزد عادی، بودجه هنگفتی از دربار سعودی دریافت و برای رسیدگی به امور بن سلمان بسیار مسافرت می‌کند. او هواپیمایی اختصاصی در اختیار دارد و وزارت امور خارجه و سفارتخانه‌های عربستان سعودی به او خدمات ویژه می‌دهند. به وزارت دارایی و صندوق سرمایه گذاری عربستان نیز دستور داده شده است از اوامر وی تبعیت کنند.

او زندگی ساده‌ای دارد و تلاش می‌کند داشتن روابط با افراد با نفوذ را پنهان سازد. از اینستاگرام استفاده نمی‌کند و آخرین توئیت او تقریباً مربوط به یکسال پیش است. او درخصوص مسافرت هایش که به سرمایه گذاری‌های بن سلمان اختصاص دارد، می‌گوید این موضوع به تجارت شخصی‌اش مربوط است. افرادی که از ارتباط او با بن سلمان مطلع هستند بسیار اندک‌اند. پدر این بانوی عربستانی که یکسال و نیم پیش درگذشت از طرفداران احمد بن عبدالعزیز بود، اما خودش به شدت محمد بن سلمان را به علت نوگرایی‌اش مورد ستایش قرار می‌دهد.

به گفته مجتهد، ارتباط بن سلمان با این بانوی عربستانی به تلاش بن سلمان برای مخفی نگه داشتن هزاران میلیارد پول‌هایی مربوط است که بن سلمان غارت کرده است و می‌خواهد افراد اندکی از آن مطلع باشند. دومین فردی که از افراد نزدیک به بن سلمان به شمار می‌رود، فهد بن فلاح بن حثلین دایی اش است. گفته می‌شود او به زودی قرار است رئیس دربار سعودی شود. او اگر «جناب شیخ» خطاب نگیرد به شدت عصبانی می‌شود. بن سلمان به دنبال شغلی برای دایی اش می‌گشت و سرانجام او را به عنوان رئیس باشگاه شترسواری منصوب کرد.

بن سلمان از این طریق بودجه هنگفتی در اختیار او می‌گذارد. او اکنون یکی از ده شخصیت مهم عربستانی است که با شاهزاده‌های سعودی رفتار توهین آمیزی دارد البته طبعاً به استثنای خواهرزاده‌اش. وقتی بن سلمان موقتاً سعود القحطانی را برکنار کرد، دایی‌اش را به عنوان مسئول حمله به قطر (اتاق قطر) منصوب کرد./iuvmpress

0


« (خبری قبلی)دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *