فرامرز دادرس/اختلاس آل آقا-نقش منفی مدیای فارسی زبان در پخش دورغ و روزنامه نگاران جاسوس یا جاسوسان روزنامه نگار

فرامرز دادرس تحلیلگر مسائل سیاسی و امنیتی در ویدئو اخیر خود به نقش منفی مدیای فارسی زبان در پخش دروغ، روزنامه نگاران جاسوس یا جاسوسان روزنامه نگار، عناصر مشکوک قوم گرا و نقش خانواده های وابسته به آل آقا، ترفند های شیخ الاسلامی آل آقا در پنهان کردن رد پای املاک و پشتیبانی فرانسه و اتحادیه اروپا از خانم نسرین ستوده علیه پشتیبانی آمریکا از خانم معصومه علینژاد پرداخت.

آقای دادرس ضمن باطل دانستن توجیه رسانه های فارسی زبان خارج کشور را بر سکوت رسانه ای خود در دزدی اخیر همسر مهدی خلجی ، مرجان شیخ الاسلام آل آقا که با زیر سوال بردن دادگاه ایران سکوت را جایز میدانند گفت: این عملکرد رسانه ها نوعی شانتاز و باج گیری ست.

فرامرز دادرس در ادامه با اشاره به همکاری تنگاتنگ این رسانه های با مهدی خلجی و همچنین حضور رضا پهلوی در انستیتو واشنگتن کنار مهدی خلجی به ریشه فامیلی و خانوادگی آل آقاها پرداخت و گفت: مسئله روزنامه نگاران خارج از کشور و اصرار آنها بر روزنامه نگار بودن به جایی رسیده است که هر کس میکرفن به دستش میرسد میگوید روزنامه نگار است اما باید گفت مفهوم روزنامه نگاری متفاوت است. بعنوان مثال آقا روح الله زم که اصرار داشت که یک روزنامه نگار است در حالیکه ایشان یک روزنامه نگار نیست. روزنامه نگار باید در نوشتن مهارت داشته باشد و بتواند تصویری کار کند و باید تحقیق و پژوهش کند. یک روزنامه نگار سواد نوشتن دارد و قاب و تصویر را می شناسد. باید بتواند مقاله بنویسد و تحلیل کند. باید در یک زمینه تخصص داشته باشد و بر آن مسلط باشد.

یک روزنامه نگار سیاسی حداقل باید به یکی دو زبان مسلط باشد و تحصیلات دانشگاهی داشته باشد و اصول و قواعد و تنظیمات حرفه ای را بداند. یک روزنامه نگار حرفه ای نمی تواند بگوید : من دروغ گفتم اما یکبار گفتم یا مجبور بودم!

اما آنچه در رسانه های لس آنجلسی و تلویزیونهایی مثل من و تو شاهد هستیم یک مشت روزنامه نگار است که بدون تخصص و توان تفاسیری را انجام میدهند که هیچ کدام محقق نشده است در حالیکه در روزنامه نگاری تخصصی در تمام دنیا حتی یک روزنامه نگار قدیمی و متخصص اگر کوچکترین اشتباهی یا خطایی یا اطلاعات غلطی به مردم دهد مجبور به عذرخواهی و ترک حرفه است اکثرا.

عیب ما ایرانی ها این است که هرگز این روزنامه نگارانی که سالهاست به ما دروغ می گویند را بازخواست نمی کنیم. ایرانی ها متاسفانه نشان داده اند دروغ های خوشایند را بیشتر از واقعیات دوست دارند. و اگر کسی واقعیات را به آنها بگوید مورد فحاشی قرار میگیرد و او را عامل جمهوری اسلامی می نامند…

زمانیکه من مطلبی با عنوان ” روزنامه نگاران جاسوس” نوشتم آنها به دولت فرانسه شکایت کردند که من جان آنها را به خطر انداختم. … بین روزنامه نگار و جاسوس مرز بسیار باریکی است …

صحبت های فرامرز دادرس را در ویدئو زیر می توانید بشنوید:

1+

اخبار مرتبط

 • حمله بیولوژیک عربستان به 6 استان جنوبی کشور یا هجوم اتفاقی خطرناک ترین ملخ ها!
 • دولت کانادا ۲۵۰ هزار دلار برای کمک به سیل زدگان ایران در اختیار صلیب سرخ کانادا قرار میدهد
 • از تبعات ریاست رئیسی بر دستگاه قضا- نگران از پیگیری ویژه کرسنت
 • رامین کامران-تروریست خواندن این و آن
 • وکیل مرجان شیخ الاسلام: خانم شیخ الاسلام از فیلتر شورای نگهبان رد شده و یک محجبه بود!
 • فرامرزدادرس-سیل ایران و متخصصان بی تخصص/ مدعیان سواد مشتریان احمق نیوزها و کارشناسانی با چند تخصص!
 • لیست تروریستی، مجاهدین خلق یا سپاه پاسداران!
 • آسانژ و «دمکراسی های نمونه» – گرانما ارگان حزب کمونیست کوبا
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *