سوریه: آمریکا از خاک خودش به اسرائیل ببخشد

نماینده سوریه در سازمان ملل پس از اقدام دولت آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن بلندی های جولان به عنوان بخشی از اسرائیل، به آمریکایی ها پیشنهاد کرد به جای سرپیچی از قوانین بین المللی، چند تا از ایالت های خود را به اسرائیل هدیه دهند.

به نقل از راشاتودی، بشار الجعفری نماینده سوریه در سازمان ملل متحد روز چهارشنبه در نشست شورای امنیت با انتقاد شدید از آمریکا به خاطر حمایت از طرح مالکیت اسرائیل بر بلندی های جولان، به واشنگتن توصیه کرد تا به جای فروختن سرزمین های دیگران برای خدمت به لابی های اسرائیلی و نادیده گرفتن قوانین بین المللی، چند تکه از زمین های کشور خود را به اسرائیل ببخشد.

وی خطاب به آمریکا گفت: «شما می توانید برای مثال به آن ها (اسرائیل) ایالت های کارولینای شمالی و جنوبی را بدهید. چرا که نه؟ کارولینای جنوبی سرزمین بسیار خوبی است… پس اگر این دولت (آمریکا) واقعا می خواهد که از حمایت اسرائیل برخوردار باشد، به اسرائیل چند تا ایالت بدهد.»

الجعفری با انتقاد از دولت دونالد ترامپ به خاطر تلاش برای خشنود کردن لابی های اسرائیلی و بالا بردن شانس پیروزی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر کنونی اسرائیل در انتخابات آتی اسرائیل، تاکید کرد: «با این خیال که این زمین (بلندی های جولان) روزی مال شما خواهد شد، مرتکب اشتباه نشوید.»

تصمیم ترامپ برای به رسمیت شناختن بلندی های جولان به عنوان بخشی از اسرائیل با انتقادات شدید جهانی مواجه شده است. پس از این اقدام، شورای امنیت سازمان ملل به درخواست سوریه تشکیل جلسه داد.

در این نشست، بشار الجعفری هدف اصلی جنگ تروریستی علیه سوریه را تثبیت اشغالگری اسرائیل در سرزمین‌های عربی توصیف کرد.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل گفت که نخست وزیر سابق قطر تاکید کرده که سوریه قربانی بازی اطلاعاتی است که توسط واشنگتن مدیریت می شود.

3+

اخبار مرتبط

 • لوفیگارو: بزرگترین شکست عربستان در یمن رقم می‌خورد
 • آفریقای جنوبی میزبان نشست همبستگی در برابر زورگویی‌های آمریکا
 • جزئیات نشست ۶ ساعته رهبران حماس و جهاد اسلامی/ اصرار ابومازن بر حرکت در مسیر ویرانگر و پرهزینه
 • روسیه : آمریکا در سرقت فناوری سابقه ای طولانی دارد
 • سخنان جکی چان دربارۀ حوادث هنگ کنگ و حمایت آمریکا از خشونت به اسم دموکراسی
 • هاآرتص: اسرائیل از انفعال آمریکا در مقابل ایران نگران است
 • ماکرون به نیروهای امنیتی فرانسه: در انتقاد از ایران احتیاط کنید
 • شرکت‌های امنیت دریایی محافظان انگلیسی را از خلیج فارس حذف کردند
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *