سرپیچی فرانسه از آمریکا- آماده دور زدن تحریم های آمریکا

 وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه در مصاحبه با روزنامه فیگارو خاطرنشان ساخت:” استقلال سیاسی ما وابسته به استقلال تکنولوژیک است. فرانسه از اطاعت از امریکا و چین سرپیچی خواهد کرد.

فرانسه می خواهد به همراه اروپا پیشتار باشد”.برونو له مرافزود اروپا درک می کند که امریکا شریک هرچه دشوارتری می شود و “کشور عظیم چین”در صحنه جهانی پابرجا می شود. در این رابطه زمان این فرا رسیده که اروپا به عنوان”قدرت مستقیم و دارای حق حاکمیت” پابرجا شده و از فناوری ها و سرمایه های خود دفاع کند.پیشتر امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه پیشنهاد کرده بود ارتش مشترک اروپایی مستقل از آمریکا از جمله برای تامین امنیت سایبری تشکیل شود و آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان از این ایده حمایت کرده بود.

رانسه اشخاص حقوقی را ثبت خواهد کرد که بر پایه آنها مکانیزم مالی ویژه ای برای دور زدن تحریم های آمریکا علیه ایران ایجاد خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک، منبع دیپلماسی در بروکسل در این خصوص اطلاع داد. 
وی بیان داشت: ” تا آنجا که اطلاع دارم، اشخاص حقوقی که بر پایه آنها مکانیزم ویژه ای ایجاد خواهد شد ممکن است در فرانسه ثبت شود. انتظار می رود که تا پایان ژانویه در این خصوص اطلاع داده شود.” 
هفته ی گذشته سرگی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه بیان داشت که اتحادیه اروپا مدت هاست که قول داده مکانیزم پرداختی ویژه ای را بدون وابستگی به آمریکا و سیستم پرداخت سوئیفت ایجاد کند. به گفته لاوروف اتحادیه اروپا هربار قول می دهد و این کار را به اتمام نمی رساند.زمان می گذرد و این کار فعلا به نتیجه ای نرسیده است.
بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه ایران بیان داشت که ایجاد مکانیزم به شدت طولانی شده است. در ابتدا اتحادیه اروپا اعلام کرد که کار ممکن است تا پایان دسامبر 2018 به اتمام برسد.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *