از خانه ۹ میلیون دلاری همسر خاوری تا آسمان خراش میلیارد دلاری میزراحی شریک خاوری+ عکس و فیلم

 «میزراحی» (میزراخیم)‌ نام یهودیانی است که در کشورهای اسلامی خاورمیانه، بطور عمده عراق و ایران، ریشه دارند و به معنی «مشرقیون»‌ یا «اهل شرق» (بنی میزرخ= مشرق) است. و نیز اشاره کردم به چهره سرشناس خانواده میزراحی ایران بنام دکتر ابراهیم راد (قرین) که از سرمایه‌داران مهم دوران پهلوی دوم بود. در پایان آن یادداشت نوشتم:

«ارتباطات محمودرضا خاوری با خانواده میزراحی می‌تواند راز جنجال اختلاس عظیم او و ربط آن را با کانونی آشکار کند که از آن با عنوان مافیای اسرائیل یاد می‌شود… مافیای اسرائیل عنوانی شناخته شده است حتی برای یهودیان اسرائیل… بازنگری در ماجرای محمودرضا خاوری، و سایر جنجال‌های بزرگ مشابه در ایران، از منظر فوق می‌تواند ابعادی شگفت از تکاپوی شبکه‌های تبهکاری سازمان‌یافته و پیوندهای خارجی آن را بشناساند. حیات جمهوری اسلامی ایران در گرو این شناخت است.»

بنا به گفته ها بر اساس آنچه در جریان دادگاه خشایار خاوری و سام میزراحی فاش شده، ارتباطات مالی محمودرضا خاوری با میزراحی در تورنتو (ارسال پول برای پروژه‌های مشترک انبوه‌سازی ساختمان در کانادا) باید متعلق به قبل از فرار خاوری از ایران و در زمانی باشد که خاوری مدیرعامل بانک ملی ایران بوده است.

عبدالله شهبازی مورخ می گوید: در آن زمان بکلی غفلت کردم از این نکته آشکار که نام «خاوری» (مشرقی) شکل ایرانی شده نام «میزراحی» (مشرقی) است و خانواده‌های میزراحی این معادل را به کار می‌برده‌اند. یک نمونه معروف، پرویز خاوری خواننده یهودی ایرانی سال‌های ۱۳۴۰ و ۱۳۵۰ است و دخترش شهره خاوری،‌ خواننده سرشناس کنونی اسرائیل.

با توضیح فوق، می‌توان این فرضیه را به شکل بسیار جدی مطرح کرد که محمودرضا خاوری از خانواده میزراحی و خویشاوند سام میزراحی است و اختلاف مالی میان خشایار خاوری و سام میزراحی اختلافات میان عموزادگان یهودی است که در تاریخ کم‌سابقه نبوده است.

اما آنچه امروز با افشای خبر خانه میلیون دلاری همسر خاوری و پروژه در حال ساخت میزراحی مطرح می شود سوری بودن این دعوا و دادگاه ها است و گمان میرود خاوری با طرح این دعوا خواسته بگوید: پولهایی که دزدیدم را میزراحی از من دزدید! اما اگر این پولها دزدیده شده باشد چرا دولت کانادا هزینه های امنیتی خاوری را پرداخت می کند یا خاوری این هزینه ها را از کجا پرداخت می کند؟ اگر به عکس زیر نگاه کنید که پروژه ی عظیم میزراحی در خیابان یک bloor (تقاطع یانگ و بلور و محل تعویض خطوط اصلی مترو) تورنتو یعنی شاهراه اتصال شرق به غرب تورنتو بیندازید که تمامی برندهای معروف دنیا در آنجا شعبه دارند و خواهید دید این آسمان خراش 52 طبقه ای می تواند در ماه چه مالیات عظیمی را روانه شهرداری کانادا نماید که اگر خاوری مسترد شود کانادا از چه پولهایی محروم می شود!

نکته: ساختمان دفتر مرکزی میزراحی طبق مدرک فوق در سوئیس است. یعنی مکان پولشویی و حساب هایی غیر قابل افشا


اطلاعات مربوط به این خانه را از مدارک مربوط به دادگاه همسر خاوری بدست آوردیم.با وجود اینکه این خانه زیر اسم یک شرکت در استان انتاریو به ثبت رسیده بود و نام مدیر این شرکت در مدارک ثبت نیز فرد دیگری بود اما از طریق مدارک دادگاه مشخص شد که تنها مالک و سهام دار این شرکت ماندانا خلیلی شورینی، همسر محمود رضا خاوری، ست.

نقشه متروی تورنتو که اهمیت مکانی پروژه میزراحی را نشان میدهد. محل تعویض خط مترو در اتصال یک بلور و یانگ
0

اخبار مرتبط

 • بی بی سی-بابایی خطاب به بنیانگذار آمد نیوز: شما فاسد و تروریست بازار تهران بودید+ویدئو
 • برگی از تاریخ-قتل‌عام شهروندان کرد در بیمارستان پاوه یک جنایت جنگی بود
 • فرامرز دادرس:آزادی نفتکش ایران نشان داد دوران زورگویی تمام شده است/جلیل مرتضوی:ترامپ برای انتخاب مجدد به کمک ایران احتیاج دارد
 • آمریکن کانسرواتیو:«صدای آمریکا» مالیات آمریکایی‌ها را خرج تبلیغ برای فرقه تروریستی مجاهدین می‌کند
 • ردپای موساد و سازمان سیا در بیت آقای قائم‌مقام!
 • فرامرز دادرس: ائتلاف آمریکا در خلیج فارس برای فروش اسلحه/جاسوسی در مواقع بحرانی جنایت است نه خیانت
 • رفع توقیف نفتکش ایرانی و تغییر مسیر به سوی مراکش
 • نشنال آبزرور-ارتباط سیاستمداران کانادایی با فرقه ی مجاهدین
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *