سرلشکر موسوی: ارتش تا آخرین روزهای سخت کنار مردم سیل‌زده خواهد بود

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی تأکید کرد که ارتش تا آخرین روزهای سخت کنار مردم سیل‌زده خواهد بود.

به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرلشکر عبدالرحین حاتمی، فرمانده کل ارتش در بازدید از مناطق سیل‌زده استان گلستان، اظهار کرد: از روز اول چند کار کلی همچون انتقال مردم از محل‌های پرخطر به محل‌های امن، مطمئن  و نیز  نگهداری، اسکان، تغذیه و حفظ بهداشت و درمان آنها مدنظر بوده که این کارها باید در اولویت اول برای مردم انجام می‌شد.

وی با اشاره به  اقدامات مهندسی و مدیریت عمومی ارتش، گفت: خطرات حجم آبی که به واسطه سیل آمده بود و مناطق وسیعی را فرا گرفته بود، باید تقلیل پیدا می‌کرد و پیشگیری می‌شد تا خطرات بعدی مهیب نباشد و بتوان قبل از اینکه شهرها و روستاها را در بر بگیرد  این آبها را به دریا منتقل کرد. اینها کارهای عمومی بود که همه دست اندرکاران استان و ستاد مقابله با بحران استان که نیروهای مسلح هم عضو آن هستند شروع کردند وظایف خود را انجام دهند.

فرمانده کل ارتش در ادامه پیرامون علت حضورش در این مناطق سیل زده، تأکید کرد: با اقدامات خیلی خوبی که انجام گرفته بود امیدوار بودیم که وضعیت به مرور تثبیت شود. از دو روز قبل مقداری وضعیت پیچیده‌تر شد و ما هم در چند روز آینده، روزهای سخت‌تری را احتمالاً خواهیم داشت. من هم  آمدم در این روزهای سخت همراه دیگر همرزمانم کنار مردم باشم بلکه بتوانیم کارهای جدید را در دست بگیریم.

وی ادامه داد: همانطور که می‌دانید و هم مطلع هستید روز گذشته تصمیمات جدیدی گرفته شد و از همان موقع کارهای جدید در دستورکار ما قرار گرفت که  بتوانیم هر چه بیشتر آسیب‌ها را تقلیل دهیم. همانگونه که تا الان هم تا حد بسیار زیادی همه دست‌اندرکاران موفق بودند، بتوانیم خطرات جانی را به صفر برسانیم و مردم عزیزمان آسیب نبینند.

وی همچنین به اقدامات اولویت‌دار ارتش در خصوص سیل اخیر اشاره کرد و تأکید کرد: حفظ جان مردم، رسیدگی به تغذیه و بهداشت و اسکان آنها مسئله بسیار مهمی است. باید آب‌های موجود از منطقه خارج شود از ورود آب‌های دیگری که به خاطر بارش‌های آینده و احتمال آب شدن برف‌ها، سیلاب‌های بیشتری منطقه را تهدید می‌کند، جلوگیری شود؛ البته این موضوع از احتمالات است لیکن باید پیش‌بینی اقدام را به عمل آورد.

فرمانده کل ارتش در پایان گفت: تمام تلاشمان را تحت مدیریت استانداری گلستان که مدیریت ستاد بحران را نیز در این منطقه برعهده دارند، خواهیم کرد تا این مشکلات پیش آمده برای مردم را مرتفع شود.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *