تصویب تحقیق وتفحص از نحوه واگذاری شرکت ماشین‌سازی تبریز در مجلس

نمایندگان مجلس شورای اسلامی تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری ماشین سازی تبریز را تصویب کردند.

تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری شرکت ماشین سازی تبریز و املاک مربوطه و همچنین شرکت آذر چلیک توسط سازمان خصوصی سازی در جلسه علنی امروز سه‌شنبه با ۱۳۲ رأی موافق، ۲۱ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۷ نماینده حاضر در مجلس به تصویب رسید.

علیرضا بیگی، نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: در سال ۹۷ مسئول تاجر مسلک این شرکت کارخانه را به فردی واگذار کرد که اهلیت لازم را نداشت. او کسی بود که در سالهای ۹۴ تا ۹۷ قریب به نیم میلیون دلار ارز دولتی دریافت کرد و از محل مابه التفاوت ارز پول کسب کرد و شرکت ماشین سازی تبریز را گرفت. او با خریدار شرکت هفت تپه هم در ارتباط بوده است.

وی با بیان اینکه خریدار خود را ملزم به رعایت به قانون نمی‌داند، گفت: او در همان وهله اول ابزار ماشین سازی را به فروش رساند. ما در جلسه رأی اعتماد از آقای دژ پسند قول گرفتیم که رئیس سازمان خصوصی سازی را برکنار کند که نه تنها در همان جلسه که بعد از رأی اعتماد هم این قول را داد اما بعد مشخص شد که ناتوان از برکناری است. آیا اینکه رئیس خصوصی سازی رئیس ستاد انتخاباتی آقای روحانی در شمال غرب کشور بوده دلیلی می‌شود که دولت هزینه داده و او را عوض نکند. ما در تفحص دنبال روشن شدن موضوع هستیم.

در جریان بررسی این تفحص، دلخوش نماینده صومعه سرا با استناد به ماده ۲۱۲ در تذکری گفت: تحقیق و تفحص هزینه زیاد دارد دیروز مجلس تفحص از سازمان خصوصی سازی را تصویب کرد لذا باید این موضوع هم تجمیع شود.

موسوی لارگانی نماینده فلاورجان نیز در تذکری مشابه گفت که این موضوع تفحص شامل تفحص از سازمان خصوصی سازی می‌شود و باید موارد در هم تجمیع شود.

مسعود پزشکیان رئیس جلسه در پاسخ به این تذکر گفت: در صورت تصویب، این تفحص هم با موضوع دیروز یعنی تفحص از سازمان خصوصی سازی ادغام می‌شود و یک تیم این کار را انجام خواهد داد.

ایلنا

0

اخبار مرتبط

 • فرامرز دادرس:ایران باید در مورد دستگیری ها شفاف سازی کند تا مورد تبلیغ قرار نگیرد
 • تریتا پارسی: اروپا نمی‌خواهد از برجام در مقابل آمریکا دفاع کند
 • اعضای تیم تروریست حزب دمکرات در پیرانشهر دستگیر شدند
 • حضور شرکت‌های ایرانی در پروژه‌های نفت و گاز عراق
 • ظریف: نوش جان انگلیسی‌ها که ترامپ به مقاماتشان توهین کرد / اروپا رسماً اعلام کند نوکر آمریکاست
 • ۲ خدمه دیگر نفت‌کش ایران در جبل الطارق بازداشت شدند
 • تکذیب ادعای بی بی سی درباره قصد نیروی دریایی سپاه برای توقیف نفتکش انگلیسی در خلیج فارس
 • یک «ایرانی» در حمایت از آمریکا و اسرائیل برای حمله به ایران پلی در استرالیا را بست!
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *