نگرانی سازمان‌ملل از وضعیت حقوق بشر در فرانسه

انتشار یک گزارش نشان می‌دهد دولت فرانسه در حل مشکل بی‌خانمان‌ها ناموفق بوده و به حقوق مدنی این افراد بی توجهی کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، در حالی که فرانسه نیز مانند دیگر کشورهای اروپایی طی چند دهه اخیر با مشکل افزایش جمعیت بی خانمان‌ها روبرو است، انتشار یک گزارش رسمی نشان می‌دهد دولت ماکرون نتوانسته به وعده‌های خود در مورد رسیدگی به بی خانمان‌ها عمل کند و حقوق شهروندی افراد بی خانمان را نادیده گرفته است.

بر اساس گفته گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد، در حال حاضر در فرانسه قوانینی که حق مسکن و حمایت همگانی به خصوص مستضعفین را تضمین کند، وجود ندارد و دولت این کشور حقوق بی خانمان‌ها را نقض می‌کند.

در این گزارش از قول مؤسسه ملی آمار و پژوهش‌های اقتصادی فرانسه گفته شده حدود دوازده هزار نفر شب‌ها را در خیابان‌ها می‌گذرانند.

همچنین سازمان خیریه «لومار دلارو» اعلام کرده که سال گذشته بیش از ۵۶۶ بی‌خانمان در سراسر فرانسه جان باختند که از این میان ۱۰۰ قربانی در پاریس حضور داشته است.

گزارشگر سازمان ملل در گزارش خود ضمن اعلام نگرانی نسبت به وضعیت بی‌خانمان‌ها در فرانسه از دولت امانوئل ماکرون خواسته است تا حقوق بشر را درباره این بخش از جامعه نیز در نظر گیرد و خدمات ابتدایی و بهداشتی برای آنان فراهم کند.

در بیست و دومین هفته پیاپی از اعتراضات مردمی در فرانسه، پلیس با جلیقه‌زردها در «تولوز» درگیر شد.

به گزارش خبرگزاری راشاتودی، درحالی که جنبش اعتراضی به اوضاع اقتصادی فرانسه و سیاست‌های دولت امانوئل ماکرون رئیس جمهوری این کشور موسوم به جلیقه‌زردها در بیست و دومین شنبه سیاه به برگزاری تجمعات خود ادامه داده‌اند، تصاویر زنده ارسالی از این کشور نشان از تظاهرات گسترده مردمی دست کم در شهرهای تولوز، پاریس، گرنوبل و لیل حکایت دارد.

بر اساس اعلام فرانس ۲۴، از معترضانِ شهر تولوز در رسانه‌های اجتماعی خواسته شده است تا به سیاست‌های ماکرون اعتراض کرده و نشان دهند که از سیاست‌های مذکور بیزار هستند.

به گزارش راشاتودی، هم اکنون پلیس فرانسه با معترضان در مرکز شهر تولوز درگیری شده است. نیروهای پلیس بار دیگر به گاز اشک آور و فلش بال برای متفراق کردن مردم متوسل شد.

مهر

0

اخبار مرتبط

 • وزیر خارجه انگلیس جرمی کوربین را به داشتن عقاید ضدیهودی متهم کرد
 • سردبیر راشاتودی: مقاله سی ان ان درباره آسانژ مضحک و خنده دار است
 • افسر سابق سیا فاش کرد: ترور سه فرد سعودی به‌علت اطلاع از ارتباط ریاض با القاعده
 • الجزیره فاش کرد؛ همکاری بحرین با القاعده برای ترور معارضان و عملیات در ایران
 • افشاگری اشپیگل در مورد نقش لابی اسرائیلی در تصمیمات دولت آلمان
 • توالی جنایت در اروپا: اجساد ۸۲ مهاجر در سواحل تونس از آب گرفته شد
 • پوتین و مورالس: تحریم‌های آمریکا علیه ایران را محکوم می‌کنیم
 • ایران از سیاست چین واحد حمایت کرد
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *