بیانه تجمع کنندگان داخل سفارت ونزوئلا در واشنگتن به رسانه ها- حامیان کودتا قصد دارند سفارت ونزوئلا در آمریکا را تسخیر کنند

عده ای که جهت حفاظت از سفارت ونزوئلا در خاک آمریکا- واقع در واشنگتن دی سی- داخل سفارت تحصن کرده اند تا جلوی تسخیر سفارت ونزوئلا را بگیرند توسط حامیان گوایدو با حمایت پلیس آمریکا مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند.

آنها گفته اند رئیس جمهور آمریکا آقای ترامپ و جان بولتون و پمپئو و الیوت آبرام با حمایت از خوآن گوایدو و حامیانش قصد تصرف سفارت ونزوئلا در واشنگتن را دارند و اگر آنها با استفاده از سلاح وارد سفارت شوند حامیان رئیس جمهور منتخب ونزوئلا آقای مادورو نیز در اقدامی متقابل سفارت آمریکا در ونزوئلا را تسخیر خواهند کرد. از آنجا که آمریکا از این اقدام متقابل به عنوان بهانه ای برای جنگ استفاده خواهد کرد ما به حضور صلح آمیز خود داخل سفارت ادامه خواهیم داد.

حضوری که با آزار و اذیت و قطع غذای ما همراه بوده است. و متاسفانه پلیس آمریکا به جای کمک به حامیان صلح از طرفداران "گوایدو" رهبر منتخب کاخ سفید برای کشور ونزوئلا حمایت می کند! و حتی تعدادی از حامیان صلح و مخالف تحریم را دستگیر کرده است!

کاخ سفید تصمیم گرفته است با جایگزینی رهبر منتخب خود،خوآن گوایدو و کودتا در کشور ونزوئلا به منابع این کشور دست یابد. ونزوئلا حاوی یکی از بزرگترین ذخایر نفت دنیاست. همانطور که در عراق با گرسنگی دادن به مردم عراق و سرقت منابع و میراث این کشور که متعلق به مردم عراق است همین کار را انجام داده اند.

شاهدان در صحنه خشونت های حامیان خوان گوایدو علیه گروه های صلح طلب و مخالفان او دیده اند و مشاهده کرده اند آنها حتی کسانی که قصد آوردن غذا برای افراد داخل سفارت دارند را دستگیر کرده اند!

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *