فرامرز دادرس-تاثیر مستقیم ناامنی در ایران بر اروپا خواهد بود

فرامرز دادرس کارشناس مسائل امنیتی در برنامه جمعه شب خود با تحلیل سخنان اخیر رئیس جمهور ایران حسن روحانی در مورد مسئله توافق نامه ای که میان ایران و اروپا در زمان برجام درمورد کنترل مواد مخدر و کنترل پناهندگان گفت: ایران اینطور که آقای روحانی داشت میگفت دولت ایران مبالغی سالانه از اروپا جهت همین مسئله امنیتی مهاجرین و مواد مخدر از دولت اروپا دریافت می کند و آقای روحانی ضمن تهدید همچنان منظورش این بود اروپا باید پول بیشتری هم بدهد و خب به عقیده من این مسئله مهمی ست چرا که پیام آقای روحانی به اروپا این بود که تاثیر ناامنی در ایران بصورت مستقیم بر اروپا خواهد بود.

اما یک مقام آلمانی گفته است که این اعتراض ایران درست است و باید بر روند اینستکس سرعت بیشتری داده شود. اما یک مسئله این است که بانکهای اروپایی از جریمه آمریکا می ترسند و گویی اروپا در گروگان آمریکاست و خواست همکاری اروپا با ایرن اگر هم واقعی باشد به نوعی به دلیل ترس از جریمه های آمریکا ممکن نیست و خب آمریکا قطعا این فشار را وارد کرده است تا ایران از برجام خارج شود!

تهدید دیگر آقای در مورد آب سنگین بود که با اعتراض اروپا رو به رو شد. که خب خواست اروپا و ایران هر دو بر ماندگاری در برجام است و طبق گزارش های سازمان ملل ایران بر برجام پایبند بوده است.

به هر حال از آنجا که ناآرامی در خاورمیانه باعث بالا رفتن قیمت نفت می شود و با توجه به اینکه همین حالا اروپا در مورد پناهندگان سوریه ای دچار مشکل است پس اروپا تمایل دارد ایران در برجام بماند.

فرامرز دادرس در ادامه با اشاره به افشاگری خبرنگار سابق فیگارو در مورد نقشه بن سلمان برای جنگ با ایران از طریق ورود نیروها به سواحل جنوب ایران و به اشتراک گذاشتن این طرح با فرانسه که منجر به بارگیری یک کشتی عربستانی از تسلیهات نظامی فرانسوی شد گفت: وی در مقاله ای که اخیرا نوشته است خطاب به عربستان گفته است “آیا میدانید در برابر شما هزاران مرد قرار گرفته است که میدانند چگونه باید جنگید؟!” .

به نظر من (فرامرز دادرس) بن سلمان نه در جریان مسائل نظامی است نه تاریخی و این امر یک توهم است. ایشون گمان می کند می تواند عملیاتی نظیر نرماندی را در خلیج فارس پیاده کند که خب توهمی بیش نیست!

در زمان شاه ایران از آمریکا درخواست موشک هایی با برد 120 کیلومتر به آمریکا داد. اما آمریکا قبول نکرد. شاه به موشک هایی با برد 60 کیلومتر که میتوان گفت “هیچی” نیست راضی شد که در حقیقت مثل توپخانه است و دست آخر آمریکا موشک هایی با برد 60 کیلومتر به ایران فروخت. پس خودکفایی در تسلیهات بسیار مهم است.

اما در نظر داشته باشید همان “گنبد آهنین اسرائیل” نیز وقتی موشک باران شد مبدل گشت به “آبکش آهنین”.

روسیه سالها طول کشید تا همان سامانه اس 300 را به ایران بفروشد و این در حالیست که ایران اکنون درخواست اس400 را داده است.

0

اخبار مرتبط

 • خبرنگار اعزامی بی بی سی در تهران و قم- پاسخ مردم ایران به تحریم های آمریکا و ترامپ
 • همزمانی عجیب طرح حجاب با اتفاقات مهم ملی
 • استفاده مریم رجوی از “مصدق” و مبارزات ملی ایران
 • نهادهای امنیتی ورود کنند- اسرار انرژی ایران در دست شریک اسرائیل
 • سردبیر اعتماد:کسی حق ندارد حتی به بی حجاب ها توهین کند
 • حجت الاسلام نیازی:واقعیت نقش سعید امامی در قتلهای زنجیره ای چه بود؟
 • مدافعان نجفی: نجفی حق داشت همسرش را بکشد!!!
 • فرامرز دادرس/جلیل مرتضوی: هر کس مخالف جنگ و تحریم باشد و کاری جهت منافع ملی ایرانیان کند از سمت عده ای متهم به جاسوسی و لابی گری برای ج.ا می شود!
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *